Marihuāna būtu jālegalizē arī Latvijā, uzskata “Olainfarm” vadītājs

marihuāna

Marihuāna būtu jālegalizē arī Latvijā, līdzīgi kā tas ir noticis vairākās rietumvalstīs,  sacīja farmācijas uzņēmuma Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Intervijā ziņu aģentūrai LETA Maligins skaidro, ka tādējādi tiktu vājināts kriminālais narkotiku bizness, turklāt rezultātā ieguvēja būtu arī Latvijas lauksaimniecība.

Varasiestādēm būtu jāiegūst reāls priekšstats par daudzviet Rietumos jau legalizēto marihuānas biznesu, tas Latvijā būtu jāpadara oficiāls un kontrolējams, skaidroja uzņēmējs.

Tā dēvēto smago narkotiku tirdzniecības līmenis jau šobrīd Latvijā ir augsts, viņš atzina.

“Tas ir reāli pastāvošs krimināls bizness. Tāpēc es uzskatu, ka vieglo narkotiku – marihuānas – legalizācija būtu nepieciešama,” skaidroja Maligins.

“Turklāt tas nozīmētu papildu tūristu plūsmu uz Rīgu,” smejoties sacīja uzņēmējs. “Nav noslēpums, ka šurp lido pilnas lidmašīnas ar britiem, kas te grib seksu, lētu alu un cigaretes,” izteicās Maligins.

Marihuānas tirdzniecībai kļūstot oficiālai un kontrolējamai, palielinātos nodokļu ieņēmumi, pieļāva uzņēmējs.

“Patiesībā vieglās narkotikas, tādas kā marihuāna, cilvēkiem ir mazāk kaitīgas nekā alkohola lietošana. Alkoholisms Latvijā ir krietni smagāks lāsts,” norādīja Maligins.

Uzņēmējs ir pārliecināts, ka no marihuānas legalizācijas nopelnītu arī Latvijas lauksaimniecība.

Ja deputāti Saeimā, izskatot jautājumu par marihuānas legalizāciju, nobalsotu pret šo soli, ēnu bizness neizzustu, “tas vienkārši paliks ārpus likuma”, skaidroja uzņēmējs.

“Toties politiķi varēs sevi skaisti pasniegt – redz, mēs esam pret. Bet problēmu tas nerisina. Un kļūdaini ir uzskatīt, ka mūsu bērni neizmēģina vieglās narkotikas. Mēģina – gan alkoholu, gan cigaretes, gan “zāli”,” teica uzņēmējs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
medicated
medicated

ir tads latvieshu audzetaju saits – sativa.land. Pozitivi,ka ir kas latviski.

freddy krueger
freddy krueger

Ņemot vērā, ka farmācijas industrija strādā peļņai, primāri ražojot produktus simptomu, nevis cēloņu, ierobežošanai, zāle izskatās tāds gana nevainīgs dabiskas izcelsmes produkts, kurš, starp citu, arī ir izmantojams tekstilrūpniecībā u.c, piem aizstājot kokvilnu ar krietni izturīgāko kaņepju šķiedru…

reinis
reinis

Par marihuānu runājot tagad man ir 36 pīpēju zāli kad bija ap 20 un tā normāli daudz kādus 4 gadus, gandrīz visi mani draugi kas nepīpēja mh bet lietoja alk uz šodienu ir nodzērušies vergi firmās, tajā pašā laikā tīri salīdzinoši man ir firma kas darbojās sieva un trīs veseli bērni, tā kā par to ka mh ir kaitīga nenormāli sabojā atmiņu utt ir pilnīgi stulba muldēšana, un domāju ka tā muldēšana dzimst krutkas tirgoņu un narko tirgoņu galvās.

Auns!
Auns!

Cepuri nost! Pīpējat vien tālāk, “dauņiem” likumi nav rakstīti, ar ko Jūs lielāties? Vai tiešām dzīve ir tik bezcerīga, ka jāpīpē? Vai par šo iztērēto naudu nebūtu labāk aiziet uz kādu pasākumu? Vai Jūsu prāt tas ir labi? Un, viss beidzot- Vai Jūs vēlētos, ka Jūsu bērni pīpē zāli? Viela pārdomām!!!!!!!!!!!!!!! :)

Pauls
Pauls

Iedomājies, ko tik nevarētu nopirk par naudu, ko esi nodzēris.

Kaspars
Kaspars

Jānim par viņa 21.02.2016 15:11 komentāru. Daļa Tavu apgalvojumu ir nepareizi, bet daļa izvilkti no konteksta. Liels lūgums norādīt reālas zinātniskas publikācijas, kurās tiek pierādīti šie apgalvojumi vai vismaz izteikti uz reāliem faktiem balstīti pieņēmumi par šo apgalvojumu pareizību. Citādi Google var sameklēt jebkādu informāciju, arī par citplanētiešu esamību mūsu vidū, utt. Starp citu, mans viedoklis ir tāds, ka mazās devās marihuāna ir kaitīgāka par alkoholu (parādās motivācijas trūkums darboties, pazemināta spēja koncentrēties, utt.), bet lielās devās alkohols noteikti ir kaitīgāks. Tajā pašā laikā legalizācija (vismaz ārstnieciskiem nolūkiem), manuprāt, būtu labāka nekā patreizējā situācija. Tāpat uzskatu, ka marihuānu nedrīkstētu lietot… lasīt vēl »

Jānis
Jānis

Es varētu nošeirot pat dokumentāciju, ar visu to, cik marihuāna satur vielu(internetā cigarēšu bildes ir ar subkomentāriem, marihuānai bez, why? that’s business, tāpat kā kokaīns n shit), ka kroplīga bērna piedzimšana ir ar daudz lielāku iespējamību marihuānas lietotājai, kā alkoholiķei, ka marihuānā ir THC 30% aktivā halocigēnā viela kuru pievienojot kopā ar beigtu bakteriju un iebarojot pelei – tā momentāli nomirst, par to ko uz cilvēka prātu atstāj marihuāna, kā tā izraisa atkarību, kādas ir sekas(atmiņa švaka, nespēja domāt, pazūd raizes par dzīvi un bērniem(pieņemsim ja tie atrodas bērnu dārzā) izbojāta imūnsistēma, organisms neatpazīst sāpju refleksus u.t.t. – Google: pothead… lasīt vēl »

Pauls
Pauls

Tad nošēro, nevis iekopē pie katra raksta savus savārstījumus, dažādiem nikiem. Cik tev maksā?

Kaspars
Kaspars

Neviens miljonārs, miljardieris vai biljonārs nepīpē zāli. Bagātie lietoja tikai kokaīnu. Zāle ir idiotiem – amerikā cilvēkiem ir vieglāk pateikt JĀ, respektīvi, valdībai mazāk problēmu, jo zāle, atšķirībā no cigaretēm, ļoti sašaurina prātu. Zāle/Marihuāna satur 3-5 vienas cigaretes devu, plaušas, āda, šūnas daudzreiz vairāk bojā un kas vēl, pazīstama skaista meitene, kas pīpēja tīru-legālu marihuānu, pēc pāris gadu pīpēšanas viņa nespēja vairs pateikt nē un zāles atkarību aizstāja ar alkoholu, taču no zāles iespaids viņai ir palicis, kā pati saka – draugi vairs neuztver viņu pilnīgu, atmiņa kā cūkai, vizuāli izskatās sliktāk par tiem cilvēkiem, kas ik dienā pīpē cigaretes,… lasīt vēl »

Botam
Botam

Lūdzu, sniedz pamatojumu tevis teiktajam. Interesē atsauces uz pētījumiem. Savādāk var šķist, ka visu šo subjektīvo izdomājumu savārstījumu truli pārkopē pie katra raksta.

Kristaps K.
Kristaps K.

Kā atšķiras miljardieris no biljonāra?

Kasparam
Kasparam

4. un 2. teikums no beigām ir pareizi, pēdējais varbūt pareizs. Pārējos varu apgāzt.

Kristaps K.
Kristaps K.

Amfetamīns un marihuāna ir divas pilnīgi dažādas lietas no ražošanas procesa puses. Pirmā ir sintezēta viela, otrā ir lauksaimniecības produkts, kuras iegūšanai nevajag nedz Olainfarm aparatūru, nedz zināšanas.

Liepniek, beidz propagandēt brauc uz US un pārpīpējies kā DMX
Liepniek, beidz propagandēt brauc uz US un pārpīpējies kā DMX

Olainfarm jau tas būtu izdevīgi, tāpat kā amfetamīnu pirms tam taisīja, vienīgi noķēra ai kā nepaveicās!