Latvijas Sāpju izpētes biedrība atbalsta marihuānas legalizāciju medicīniskām vajadzībām

marihuāna
Latvijas Sāpju izpētes biedrība atbalsta kanabioīdu jeb marihuānas produktu legalizēšanu medicīniskām vajadzībām, jo tā efektīvi palīdz remdēt sāpes, sacīja biedrības valdes priekšsēdētājs, algologs jeb sāpju ārsts Mihails Ārons.

Viņš uzvēra, ka Sāpju izpētes biedrība atbalsta kanabioīdu izmantošanu medicīnā, nevis marihuānas pīpēšanu, par kuru biedrības attieksme ir noraidoša.

Ārons uzskata, ka nākotnē kanabioīdu izmantošana būs populāra, jo šie produkti ir efektīvi hronisku sāpju gadījumos, īpaši onkoloģisku un neiropātisku sāpju ārstēšanā.

Pēc algologa paustā, kanabioīdi ir ļoti dažādi, tostarp ir kanabioīds, kas dod mazāk eiforijas sajūtas, bet vairāk palīdz sāpju remdēšanai. Tieši šis kanabioīdu veids, pēc biedrības domām, varētu būt ļoti vērtīgs medicīnā.

Kā zināms, Saeima 2015. gadā noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu ar ierosinājumu dekriminalizēt marihuānu.

Tomēr Latvijas politiķu vidū diskusijas par šo jautājumu atkal atsākušās pēc tam, kad jūlija nogalē Gruzijas Konstitucionālā tiesa lēma par labu marihuānas lietošanas legalizācijai.

Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) iepriekš pauda viedokli, ka Latvijas sabiedrība nav gatava marihuānas legalizēšanai medicīnas vajadzībām, jo, lai runātu par marihuānas legalizēšanu, “jābūt ļoti skaidrām sabiedrības brieduma pazīmēm”. Čakša atzīst, ka ir pierādījumi, kas apstiprina marihuānas izmantošanas lietderību dažādu diagnožu ārstniecībā, tomēr Latvijas sabiedrība šādam solim nav gatava.

Arī Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis, paužot personīgo viedokli, teica, ka marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, viņaprāt, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl “nedaudz jāpaaugas”. “Latvija pagaidām nav sasniegusi nepieciešamo līmeni, lai varētu legalizēt marihuānu medicīniskām vajadzībām,” uzskata onkologs.

Savukārt Iekšlietu ministrija (IeM) uzskata, ka Latvijā ir iespējama diskusija par marihuānas lietošanas legalizāciju medicīniskām vajadzībām.

Par atbalstu medicīniskās marihuānas legalizācijai iestājusies arī partija Progresīvie, taču no valdošajām partijām un piecu procentu barjeru pārvarošajiem politiķiem pagaidām vienīgi Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars ir atzinis, ka nepieciešams arī Latvijā sākt diskusiju par marihuānas legalizāciju.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar