Kanādas Senāts atbalsta marihuānas legalizāciju

marihuāna

Kanādas Senāts ceturtdien apstiprinājis Džastina Trudo valdības ierosināto likumprojektu par marihuānas legalizāciju.

Tomēr jāpiebilst, ka likumprojektā izdarīti gandrīz 40 grozījumi, un tas nosūtīts atpakaļ parlamenta apakšnamam.

Par spīti konservatīvo asajiem iebildumiem, augšnams likumprojektu apstiprināja ar 56 balsīm, 30 senatoriem balsojot pret, bet vienam atturoties.

Bažas par likumprojektu pauduši arī senatori, kas pārstāv Kanādas iedzimtos, norādot, ka Trudo vadītā Liberālā partija nav pietiekami konsultējusies ar iedzimto kopienām, kas jau tagad ciešs no ļoti lielas narkomānijas izplatības.

Tagad apakšnamam jāizšķiras, vai pieņemt Senāta izdarītos grozījumus, pirms likumprojektu nosūtīt atkārtotam balsojumam augšpalātai.

Ja likumprojekts tiks apstiprināts, vēl paies trīs mēneši, kamēr desmit Kanādas provincēs un trijās tās ziemeļu teritorijās varēs uzsākt legālu marihuānas tirdzniecību.

Viens no vispretrunīgāk vērtētajiem senatoru grozījumiem paredz, ka provinces varēs pašas izlemt, vai aizliegt kaņepju audzēšanu mājas apstākļos. Sākotnējais liberāļu iesniegtais likumprojekts paredzēja, ka personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, drīkstēs personīgai lietošanai mājās audzēt ne vairāk kā četrus kaņepju stādus.

Senāta izdarītie grozījumi paredz arī stingrāk regulēt marihuānas reklāmu.

Marihuānas legalizācija izklaides nolūkiem bija viens no galvenajiem Trudo priekšvēlēšanu kampaņas solījumiem.

Valdība apgalvo, ka “zālītes” legalizācija ir vienīgais veids, kā cīnīties ar pašreizējo nelikumīgo marihuānas industriju, kas organizētajai noziedzībai ienes miljardiem dolāru.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar