Iekšlietu ministrija ar mieru diskutēt par marihuānas legalizāciju medicīniskiem mērķiem

legalizē marihuānu

Iekšlietu ministrija (IeM) uzskata, ka Latvijā ir iespējama diskusija par marihuānas lietošanas legalizāciju medicīniskām vajadzībām, taču patlaban ministrija nekādas likumdošanas iniciatīvas par šo jautājumu nav plānojusi.

Iekšlietu ministrijā atzīst, ka publiska diskusija sabiedrībā, iespējams, ir nepieciešama, ņemot vērā aktualitātes citās valstīs.

Iespējams, Latvijas sabiedrība būs citādās domās un tāpat kā pirms diviem gadiem secinās, ka izmaiņas likumdošanā nav nepieciešamas.

Kā zināms, Saeima 2015. gadā noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu par marihuānas dekriminalizāciju. Toreiz Saeimā uz sēdi Iekšlietu ministrijas pārstāvji nebija aicināti. Iespējams, šāda diskusija būtu vajadzīga, lai izvērtētu aktualitātes un pēdējos pētījumus, norāda ministrijā.

Eiropā marihuānas lietošanas medicīniskos nolūkos ir atļauta Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Horvātijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Nīderlandē, Rumānijā un Spānijā. Iepriekšminēto valstu vidū atsevišķās zemēs marihuānas lietošana medicīniskiem nolūkos tehniski ir iespējama, bet praktiski tas notiekot reti, skaidro ministrijā.

Valstīs, kurās marihuānas lietošana medicīniskiem mērķiem ir atļauta, tas pamatā saistās ar dažādiem medikamentiem – tinktūrām, eļļām, kapsulām, inhalatoriem. Tur šos marihuānas medikamentus izraksta mediķi, piemēram, epilepsijas ārstēšanai, vēža, sklerozes un HIV/AIDS slimniekiem.

 

Šobrīd Administratīvo pārkāpumu kodekss par narkotiku neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt vai par narkotiku neatļautu lietošanu paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 280 eiro.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar