Gruzija apsver marihuānas eksportu, kas papildinātu valsts kasi par 380 milj.USD

marihuānas legalizācija

Gruzijas Finanšu ministrijā aprēķināti ienākumi, kurus varētu sniegt marihuānas eksports. Jau tuvākajos pāris gados valsts kase varētu papildināties par 380 milj. USD, vēsta televīzijas kanāls „Imedi”.

“Runa ir par marihuānu medicīniskiem mērķiem, jo apreibināšanās ar zālīti ir sena kā pasaule. Tāpēc tika pieņemts lēmums pieslēgties šim procesam un palielināt mūsu valsts eksporta potenciālu.  Sagaidāms, ka tuvākajos divos vai trijos gados marihuānas eksports valsts kasi papildinās par vienu miljardu laru (383 miljoni USD),  — intervijā TV kanālam teica atbildīgā amatpersona.

Ar iekasētajiem līdzekļiem no medicīniskās marihuānas tirdzniecības gruzīni cer uzlabot izglītības kvalitāti un izskaust nabadzību valstī.

Iepriekš Gruzijas Konstitucionālā tiesa pērnā gada nogalē pasludināja, ka marihuānas lietošana nav uzskatāma par krimināli sodāmu.

Kamēr pasaulē arvien straujāk marihuāna kļūst legāla, Latvijā par atbalstu medicīniskās marihuānas legalizācijai iestājusies tikai partija Progresīvie, kam gan 13.Saeimas vēlēšanās ir mazas cerības pārvarēt 5% barjeru. Savukārt no valdošajām partijām un piecu procentu barjeru pārvarošajiem politiķiem pagaidām vienīgi Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars ir atzinis, ka  arī Latvijā ir nepieciešams sākt diskusiju par marihuānas legalizāciju.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar