Teju puse karavīru kandidātu izkrīt fiziskajos pārbaudījumos

kara gadījumā

Pēdējo gadu laikā arvien vairāk jauniešu Latvijā vēlas nākotni saistīt ar militāro karjeru, taču teju puse karavīru kandidātu nespēj izpildīt fiziskos pārbaudījumus.

Karavīra profesija daudziem puišiem kļūs vilinoša, jo pamatīgi augušas algas un šī profesija kļūst pievilcīgāka. Tomēr līdz pat 40% gadījumu izrādās, ka pretendenti nespēj pienācīgi ātri skriet, ir ar vājiem muskuļiem vai vēdera presi un pārbaudījumos izkrīt. Tie, kas pārbaudījumus spēj nokārtot, pie vienaudžu vājuma vaino skolas un ģimenes, kurās fiziskā attīstība tiek atstāta novārtā.

Lai kļūtu par karavīru, vecumā no 18–27 gadiem, kandidātam jāveic trīs fiziski pārbaudījumi: 3 km skrējiens jāveic vismaz 14 minūtēs 29 sekundēs, jāpumpējas 33 reizes un jāveic vēderpreses vingrinājums 43 reizes. Līdz pat 40% kandidātu izkrīt kādā no šīm pozīcijām.

Rekrutēšanas centra darbiniekiem vairs nav nekāds pārsteigums, ka jaunieši uz fiziskajiem testiem ierodas nesagatavojušies, cerībā, ka gan jau tiks galā.

Kandidāti tiek vērtēti arī pēc morālās noturības – tiek veiktas pārrunas ar psihologu, izpētīta pagātne. Pats svarīgākais gan esot motivācija, vēlme pabeigt iesākto. Lai gan caurkritušo skaits ir iespaidīgs, kopumā armijnieku rindas šogad kļuvušas par 200 kareivjiem lielākas. Uz rokas karavīrs karjeras sākumā saņem 780 eiro.

Viens no kandidātiem  – Reinis – armijā pieteicies, meklējot jaunus izaicinājumus. Fiziskos testus iziet nebija nekādu problēmu, un vismaz pagaidām viņam militārā izglītība šķiet interesanta un izaicinājumiem pilna.

Strādājot par fizkultūras skolotāju, Reiņa atziņas ir visai skarbas. Pārlieku iejūtīgā attieksme ļauj daudziem palaisties slinkumā. Turklāt jau no mazotnes daudziem jauniešiem ir slikta veselība, kas ir vecāku nolaidības sekas. Steigas un slinkuma dēļ vecāki nemaz nemēģina ar bērniem kopīgi sportot.

Un tas savukārt rada veselības problēmas uz visu atlikušo mūžu. Stingra disciplīna armijā gan ātri vien pat kuslākos kandidātus padara krietni stiprākus, ja viņi spēj izturēt režīmu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3 ziņas

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
soldat
soldat

Protams,ja jaunatne tikai tagad to vien dara ,ka visās iespējamās vietās spaida telefonus,tad loģiski no kurienes radīsies spēks un enerģija. Nav motivācijas būt fiziski spēcīgam.
Kad uz ielas kādam uzbrūk ,labāk pastāvēt malā un pafilmēt ar telefonu.