Tā vietā lai samazinātu, ES no Krievijas importējusi sašķidrināto dabasgāzi vairāk kā jebkad agrāk

gāzes vads

Eiropas Savienība (ES) šogad no Krievijas importējusi sašķidrināto dabasgāzi (LNG) rekordlielos apjomos, neraugoties uz bloka centieniem pārtraukt atkarību no Krievijas gāzes pēc iebrukuma Ukrainā, ziņo britu laikraksts “Financial Times” (FT).

Saskaņā ar energoresursu tirgus analītikas kompānijas “Kpler” datiem Eiropa līdz decembra vidum importējusi 16,5 miljonus tonnu Krievijas LNG, kas ir vairāk nekā pērn, kad importa apjoms bija 15,18 miljoni tonnu. Šis apjoms ir lielāks arī par iepriekšējo rekordu – 15,2 miljoni tonnu 2022.gadā.

“Tas, ko esam redzējuši šogad, ir pārsteidzoši,” sacīja Enerģētikas ekonomikas un finanšu analīzes institūta analītiķe Ana Marija Jallere-Makareviča.

“Tā vietā, lai pakāpeniski samazinātu Krievijas LNG importu, mēs to palielinām.”

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022.gadā ES noteica mērķi līdz 2027.gadam pārtraukt jebkādu Krievijas fosilā kurināmā importu, taču Eiropas ostās ievestie LNG sūtījumi turpina pieaugt.

Atšķirībā no gāzes importa pa cauruļvadiem, kas ir sarucis līdz minimumam, un Krievijas naftas un akmeņogļu importa, kas ES ir aizliegts, Krievijas LNG imports joprojām ir atļauts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

6 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
daļa
daļa
29 d. atpakaļ

Daļēji tās tas ir un amerikāņi nespēj pārņet eiropas tirgu pagaidām un vajadzīgs mediju atbalsts. Apjomi labu labie, tikai pa cauruļvadiem nemaz tik maz nebija kā te raksta – Itālija un Austrija jau piedzina 1,5 gadu rezerves… bet norēķini bija barterī nevis naudā un te dizeksperti ekseļos neko neredz

Antuāns Jeblāns
Antuāns Jeblāns
29 d. atpakaļ
Reply to  daļa

Labs barteris bija, optiku pret gāzi.
Ukraiņi izplēsa no tanka, Kārļa Caisa objektīvu, ar (Sony, laikam) matricu.
Nolāpīc…

turlais
turlais
30 d. atpakaļ

Sašķidrinātajā ir vairāk kaloriju. Māju kurināt arī labāk ar šķidro.

Sausais atlikums ir, ka
Sausais atlikums ir, ka
30 d. atpakaļ

gazproms tuvu galam

SDR
SDR
1 mēn. atpakaļ

~ 2023. gada beigās/24. gada sākumā Krievijas info telpā bija ziņa ka 2024. gads ir pēdējais kad caur Ukrainu plūdīs krievu gāze, ka sākot ar 2025. gadu beidzās līgumi par gāzes piegādēm caur Ukrainu. Un krievi līgumus nepagarinās. Jo varot vairāk nopelnīt pārdodot sašķidrināto gāzi, jo sašķidrinātā maksājot vairāk, kā piegādātā pa trubām. Atceramies, ka 2022. gadā Eiropa sāka iepirkt amerikāņu Teksasā sašķidrināto gāzi. Atceros 2022. gada ~8-10. jūnijā notika sprādziens un ugunsgrēks Teksasas sašķidrināšanas rūpnīcā Freeport’ā, sākumā vainoja kiberuzbrukumu, ka ~60 atmosfēru gāze ielaista trubā, kura paredzēta ~ 4 atmosfērām. Sašķidrināt Amerikā, ar kuģi atvest uz Eiropu izmaksā daudz… lasīt vēl »

Antuāns Jeblāns
Antuāns Jeblāns
29 d. atpakaļ
Reply to  SDR

Nu kāda starpība cik tas maksā?
Globālā sasilšana, vai?
Cik džoulus uztaisa 1(52) fugass? Pa to var saspiest 3 kubus ar gāzi.
Tas ir mans subjektīvais viedoklis, jo iekšā ir alus ar mokku.