Sārts sniedz skaidrojumu saistībā ar Igaunijas premjerministres izteikumiem un NATO plāniem Baltijas aizsardzībai

Jānis Sārts

Nesen Igaunijas premjerministre Kaju Kallasa intervijā izdevumam “Financial Times” un citiem ārvalstu medijiem paziņoja, ka pašreizējie NATO Baltijas valstu aizsardzības plāni nav pietiekami to aizsardzībai un Krievijas iebrukuma gadījumā Igaunija tiktu noslaucīta no kartes.

Šādi apgalvojumi, bez šaubām, satrauca arī Latvijas sabiedrību un sociālajos tīklos izvērsās visai vētrainas debates.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts tviterī skaidro sabiedrību satraukušos Igaunijas premjeres izteikumus:

1.Neviens, kurš redzējis plānus par tiem publiski nerunās jo tie ir sevišķi slepeni;

2. Igaunijas premjeres izteikumi jāskata kontekstā ar Madrides samitu, kur Baltijas valstis vēlas panākt lielākas pastāvīgās NATO valstu vienības Baltijas valstīs;

3. NATO spēku izvietošanas pamata mērķis ir Krievijas atturēšana no uzbrukuma(deterrance);

4. Spēku pastāvīgas izvietošanas loģika ir atturēt no pēkšņa uzbrukuma, t.i. izmantojot spēkus, kas Krievijai pieejami robežu tuvumā;

5. Krievijas spēku koncentrācija, kā redzam Ukrainas kara piemērā, prasa daudz laika un ir labi redzama sabiedroto izlūkdienestiem, tāpēc tai būs laiks sagatavot pretsoļus;

6. pēc Krievijas kara ar Ukrainu, tās militārās spējas vēl ilgi būs ļoti samazinātās;

7. Visbeidzot, vai Baltijas valstīm būtu nepieciešami lielāki citu valstu papildspēki kā šobrīd? Jā, bet situācija nav dramatiska. Turklāt, galvenais nav skaits, bet kādas papildus “spējas” tiek novietotas.

Kā zināms, Kallasa izteicās, ka esošie NATO alianses aizsardzības plāni Baltijas valstīm paredz to sākotnēju ieņemšanu un pēc tam atbrīvošanu 180 dienu laikā. 

Igaunijas premjere atzīmēja, ka patlaban ir pagājušas tikai mazliet vairāk nekā 100 dienas kopš Krievija sāka iebrukumu Ukrainā. Kallasa piebilda, ka, ja salīdzinām Ukrainas un Baltijas valstu izmēru, tad tas nozīmētu “pilnīgu [Baltijas] valstu un mūsu kultūras iznīcināšanu”, viņas teikto citē “Financial Times”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
1940
1940

Krievu impēriju vajag noslaucīt no kartes. Tie krievu boļševiki/nacisti to sen ir pelnījuši.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Ir jau forši tā papļāpāt neko.

Joske
Joske

Lej ūdeni tāpat kā pabriks. Varēja jau tad pateikt ka Kallasa melo, bet to viņš nevar, jo tā ir taisnība. Arī Kallasa taču to neizzīda no pirksta.

Derdz
Derdz

Lielākā daļa no tautas sen sapratuši pat bez visādiem slepeniem plāniem, tikai nav pie varas, lai tautas vārdam būtu vara, jo tauta bez jums varētu ilgāk dzīvot un draudzēties ar visiem ar tad ja lielais tev liek mierā un dzīvojiet brivi, utt, bet mazais uz lielo, laikam ir mugurā, bet, ja nebūtu mugura vai mazais varētu uz lielo, diez vai,… Tad ja mazajam nav muguras un stājas, tad, kapec, lai otrs lielais respektētu mazo, utt,.. Varbūt jābūt pie tā lielā, kuram ir vērtības goda un cieņa, utt,…. , bet šodienas procesi ved uz pretējo pusi, latvieši mazāk paliek… Tad tautas… lasīt vēl »

itkā
itkā

Austrumeiropas specifika…. Parunāsim par to ko neviens nejēdz un pašausmināsimies tumšajā skapī. Bet parunāt tik ļoti gribās… nu kā būtu no pašdarbniekiem sabiedriskajos medijos