Rinkēvičs par iespējamo Krievijas uzbrukumu kādai no NATO valstīm: bez nolemtības sajūtas gatavojamies “visiem scenārijiem”

Edgars Rinkēvičs

Arvien vairāk medijos un ekspertu vidū izskan runas par iespējamo Krievijas uzbrukumu kādai no NATO valstīm tuvāko dažu gadu laikā. Tagad notiekošos procesus savā lapā “Facebook” komentējis mūsu Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, “ieskicējot dažas lietas par mūsu drošību”.

Valsts prezidents savā ierakstā uzsver, ka “situācija Eiropā un pasaulē ir sarežģīta, prognozēt notikumu attīstību pat gada griezumā ir grūti, tādēļ gatavojamies visiem scenārijiem bez nolemtības sajūtas, darām to pārdomāti un racionāli.”

“Pašlaik ļoti daudz ko nosaka karadarbības gaita Ukrainā, kas dod mums visiem iespēju un laiku sagatavoties. Tieši tādēļ kritiski svarīgi sniegt visu atbalstu ukraiņiem un mudināt arī citus to darīt. Ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Rīgā vienojāmies par ļoti konkrētiem politiskiem un praktiskiem soļiem Ukrainas atbalstam šogad,” uzsvēra Rinkēvičs.

Prezidents par mūsu drošību:

  • Latvija ir NATO un ES dalībvalsts, citu labāku drošības garantiju mums un citām reģiona valstīm nav. Vienlaikus atbildība par mūsu valsti vispirms ir mūsu pašu ziņā. Tas nozīmē, ka, neapšaubot mūsu sabiedroto gatavību mūs aizstāvēt, mums pašiem ir jābūt spējīgiem to darīt pirmajiem, lai iespējamā X stundā sagaidītu papildu atbalstu. Jo labāk mēs būsim sagatavojušies, jo mazāka iespēja, ka Krievija uzbruks. Tādēļ daudzo darbu klāstā iezīmējami šādi (nebūt ne vienīgie).
  • Pirmkārt, valsts austrumu robežas nostiprināšana pret hibrīduzbrukumiem, pabeidzot izbūvēt žogu un nodrošinot to ar videonovērošanu un sensoriem.
  • Otrkārt, austrumu robežas militārās infrastruktūras izveide, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki gatavo konkrētus pasākumus šajā jomā.
  • Treškārt, valsts aizsardzības dienesta tālāka nostiprināšana, piemērojot ne tikai brīvprātības principu, bet arī izlozi. Tas būs tests ne tikai aizsardzības resoram, bet mums kā sabiedrībai kopumā. Tas papildus rezervju un Zemessardzes attīstībai, profesionālā dienesta nokomplektēšanai.
  • Ceturtkārt, militārās infrastruktūras izbūve (tostarp Sēlijas poligons), lai nodrošinātu sabiedroto uzņemšanu un pašu vajadzības.
  • Piektkārt, Latvijas militārās industrijas attīstība. Lai arī noslēgti vairāki būtiski piegāžu līgumi pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanai utt, tomēr ir lietas, kas jāspēj saražot pašiem, ir tehnoloģijas, kuras jāattīsta pašiem.
  • Sestkārt, civilās aizsardzības un krīžu vadības sistēmas pārveide atbilstoši Ukrainas pieredzei (šeit vēl ļoti daudz darāmā).
  • Septītkārt, daudz bargāka vēršanās pret noziegumiem pret valsts drošību, zināmas izmaiņas notiek, bet tiesu varai jāsaprot, ka vairs nav miera laiki.

Rinkēvičs tāpat norāda, ka lai arī periodiskas ziņas par NATO aizsardzības plānošanu, mācībām un aplēsēm par iespējamo konfliktu rada satraukumu, tomēr tas arī liecina, ka Krievijas draudus uztver nopietni un tiem gatavojas daudzi sabiedrotie.

“Laiks, kurā dzīvojam ir sarežģīts, mūsu paaudzes uzdevums ir nosargāt mūsu neatkarību. Mūs cenšas iebiedēt, raisīt neticību un bailes pašu spēkiem un graut uzticību mūsu draugiem. Arī tā ir daļa no hibrīdkara.

Neļausimies tam, tāpat kā neļausimies vieglprātīgai attieksmei pret valsts drošību, stiprināsim to ikdienas darbā. Krievija un Baltkrievija pārredzamā nākotnē nemainīsies, sadzīvot ar šo draudu, stiprināt savu noturību un izturēt šo laiku nebūs viegli, bet tas ir izdarāms, un mēs to izdarīsim,” rakstīja prezidents.

Sabiedrībā, medijos un ekspertu vidū daudz runā par to, vai iespējams Krievijas uzbrukums kādai NATO valstij, iespējams,…

Posted by Edgars Rinkēvičs on Otrdiena, 2024. gada 16. janvāris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments