“Rietumi ilgi bijuši nevērīgi pret Austrumeiropas valstu brīdinājumiem” – CEPA analītiķa Edvarda Lūkasa piedāvājums Krievijas savaldīšanai

Edvards Lūkass

Rietumvalstis ir ilgi ignorējušas Austrumeiropas valstu brīdinājumus par Kremļa līdera Vladimira Putina bīstamību. Lai savaldītu atklāti agresīvo, bīstamo un revizionistiski noskaņoto V. Putina Krieviju, līdztekus piemērotajām sankcijām, nepieciešama virkne citu smagu ierobežojumu, par to pārliecināts Vašingtonā bāzētās domnīcas “Eiropas politikas pētījumu centrs” (CEPA) analītiķis Edvards Lūkass.

Viņš uzsver, ka Rietumvalstis ilgu laiku bijušas nevērīgas pret Austrumeiropas valstu brīdinājumiem par Krievijas režīma patiesajiem mērķiem. Lai gan šobrīd Krievijai noteiktās ekonomiskās sankcijas ir spēcīgas, tā nav “sudraba lode”. Viņaprāt, Krievijas savaldīšanai nepieciešams ieviest papildus desmit dažādus ierobežojumus.

Pirmkārt, no Maskavas jāatsauc visi Rietumvalstu (NATO, Eiropas Savienības (ES) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD)) dalībvalstu vēstnieki. Tāpat jāslēdz visi Krievijas konsulāti un tirdzniecības misijas šo valstu mītnes zemēs. Pietiek ar minimālām vēstniecībām, uzskata analītiķis.

Rietumvalstu elektronisko mediju uzraugiem pilnībā jāizslēdz absolūti visi Kremļa režīma propagandas mediju grupas “RT” mediji.

Jānosaka absolūts vīzu izsniegšanas aizliegums visiem Krievijas valdības ministriem, Krievijas Valsts domes un Federācijas padomes amatpersonām, “spēka ministrijās strādājošajiem”, drošības dienestu darbiniekiem, kā arī personām, kuras ir iekļautas Rietumvalstu, tā sauktajā, “Navaļnija sarakstā. Šādi pat ierobežojumi jānosaka šo amatpersonu dzīvesbiedriem, bērniem, vecākiem, kā arī citiem ar viņiem saistītiem cilvēkiem.

Tāpat nepieciešams izsludināt vērienīgu līdzekļu iesaldēšanas programmu, kas attiektos uz visām iepriekšminētajām personām, kā arī uzņēmumiem, kas saistīti ar Kremli, vai kas pieder Putina un ar viņa režīmu saistīto draugiem.

Šīm kompānijām pilnībā jāaizliedz savu  vērtspapīru kotācija Londonas, Frankfurtes un Ņujorkas fondu biržās, kā arī citos Rietumu finanšu centros.

Turklāt, ja kāds advokātu birojs, banka, grāmatvedības firma vai biznesa konsultāciju uzņēmums sadarbosies ar šīm sankcionētajām personām, pret tām piemērojamas precīzi tādas pašas sankcijas.

Savukārt, lai stiprinātu Austrumeiropas sabiedroto drošību, Rietumvalstīm jāizsludina pēkšņas, neplānotās mācības Baltijas jūras un melnās jūras reģionos.

“Visbeidzot, atvainojieties Ukraiņiem, Igauņiem, latviešiem, lietuviešiem, poļiem, čehiem un slovākiem un galu galā arī krieviem par to, ka jūs viņu brīdinājumus ignorējāt tik daudzus gadus,” noslēdza E. Lūkass.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
tipu tapu
tipu tapu

izrādās, ka vismaz kādam Vasingtonā piemīt spriestspējas iezīmes. Kamēr pa gari kaklu tas nonāks Briselē… Bet sākums nav slikts- kas gan attur sākt spert šos pirmos elementāros soļus?

Latvietis
Latvietis

Caram Putinam uzlikt apaušus, iejūgt arklā un djerevņu prom!