Prezentē Rīgas Civilās aizsardzības plānu

pilsētnieki

Šodien Rīgas dome prezentēja galvaspilsētas Civilās aizsardzības plānu.

Rīgas pašvaldība šogad rīkos astoņus tematiskos seminārus par civilo aizsardzību, trešdien preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (“Kods Rīgai”).

Ozola uzsvēra, ka, apmeklējot Ukrainu, kur jau trešo gadu notiek karš, viņa noskaidrojusi, ka vissvarīgākais dažādu apdraudējumu gadījumā ir zinoši iedzīvotāji, kuri zina ,kā rīkoties ārkārtas situācijās un spēj būt atbalsts ne tikai viens otram, bet arī pašvaldības un valsts institūcijām.

Pirmais seminārs notiks jau 10.aprīlī, un to būs iespējams skatīties gan tiešraidē, gan noskatīties ierakstā.

“Es aicinu rīdziniekus aktīvi sekot līdzi informācijai un būt informētiem par rīcību ārkārtas situācijās,” sacīja Ozola.

Rīga kļuvusi par pirmo publiskā sektora iestādi un pašvaldību Latvijā, kas koncentrētā un pārskatāmā veidā ir izstrādājusi praktiskus ieteikumus, kā pareizi sagatavoties un rīkoties krīzes un militāra apdraudējuma situācijās.

Plānā izstrādāti ieteikumi, kā rīkoties iedzīvotājiem dažādās krīzes situācijās, piemēram, militāra apdraudējuma gadījumā. Rīga ir pirmā publiskā sektora iestāde, kas savā civilās aizsardzības plānā ir iekļāvusi praktisku informāciju iedzīvotājiem, kā sagatavoties un rīkoties militāra apdraudējuma gadījumā.

Civilās aizsardzības plānu izstrādājusi pērn izveidotā Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvalde sadarbībā ar plašu ekspertu loku no Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Nacionāliem Bruņotajiem spēkiem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD).

“Šis ir pirmais civilās aizsardzības plāns valstī, kurā iekļauti konkrēti rīcības ieteikumi iedzīvotājiem militāra apdraudējuma gadījumā, radiācijas piesārņojuma gadījumā, kā arī vairākas citas novitātes,” atzīmē Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola, piebilstot, ka tajā iekļautas arī pirms dažām dienām VUGD apstiprinātās minimālās tehniskās prasības pazemes patvertņu iekārtošanai.

Lai gan normatīvie akti paredz, ka civilā aizsardzības plāna sadaļa par pašvaldības rīcību militāra apdraudējuma gadījumā ir ierobežotas pieejamības informācija, Rīga ir pirmā publiskā sektora iestāde un pašvaldība Latvijā, kas koncentrētā un pārskatāmā veidā ir izstrādājusi praktiskus ieteikumus, kā pareizi sagatavoties un rīkoties krīzes situācijās. Plānā apkopota arī valsts aizsardzības iestāžu informācija un padomi, tas papildināts ar vizuāliem materiāliem, kas to padara viegli uztveramu un saprotamu ikvienam iedzīvotajam.

Plānā iekļauta informācija arī par pulcēšanās vietām apdraudējuma gadījumā, evakuācijas punktiem, pārtikas izdales vietām. Tāpat sniegti ieteikumi, kā komunicēt ar citiem cilvēkiem, kā uzvesties evakuācijas procesa laikā, kā labiekārtot patvēruma vietu u.c. svarīgu informāciju.

Vienlaikus pašvaldība izstrādā iedzīvotāju informēšanas plānu, lai izglītotu, kā rīkoties krīzes situācijās. Šā gada garumā notiks dažādas izglītojošās aktivitātes un semināri, un uz jaunā civilās aizsardzības plāna bāzes tiks sagatavots uzskatāms buklets iedzīvotājiem, kurš būs pieejams gan digitāli, gan papīra formātā.

“Esam pārliecināti, ka informētība veicina iedzīvotāju drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām, tāpēc nevaram vairīties runāt par dažādiem scenārijiem. 10.aprīlī ar semināru “Vispārēji ieteikumi iedzīvotājiem X stundā” uzsāksim iedzīvotāju informēšanas kampaņu par civilo aizsardzību. Šogad kopā esam paredzējuši astoņus seminārus, kuros iedzīvotāji tiks informēti par evakuāciju, drošām patvēruma vietām, iesaisti valsts aizsardzībā un citiem svarīgiem personīgās aizsardzības jautājumiem,” norāda Linda Ozola.

Semināriem varēs sekot līdzi gan klātienē, gan tiešsaistē Rīgas domes mājas lapā un Facebook profilā. Atsevišķā mājas lapas sadaļā būs pieejami šo semināru ieraksti, civilās aizsardzības plāns un buklets, kā arī citi noderīgi materiāli.

Civilās aizsardzības plāns iekļaujas plašākā civilās aizsardzības rīcības plānā. Šogad iecerēts arī kartēt un marķēt drošās patvēruma vietas pilsētā, atjaunot un sakārtot atsevišķas bumbu patvertnes, kā arī attīstīt civilās aizsardzības materiāltehnisko bāzi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Šaubonis
Šaubonis

Ceru, ka visam nav roku pielikusi Lindiņa. Lindiņa ļoti orientējas jomā un noteikti būtu uztaisījusi visu tik super, truper, ka tas nebūtu sasniedzams rīdziniekiem viņu vājo spēju dēļ.