Polijas prezidents parakstījis likumu par karavīru skaita dubultošanu valstī

Polijas armija

Polijas prezidents Andžejs Duda piektdien parakstījis likumu “Par Tēvzemes aizstāvību”, kas paredz palielināt aizsardzības budžetu līdz vismaz 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) nākamgad un dubultot karavīru skaitu valstī, informēja Polijas prezidenta kanceleja.

Duda pateicās visiem, kas palīdzējuši sagatavot likumu, “kas attīstīs bruņotos spēkus atbilstoši laikam un vajadzībām”.

Polijas mediji vēstī, ka likums ir 450 lappušu garš.

Prezidenta parakstītais likums paredz, ka aizsardzības budžets šogad būs vismaz 2,2% no IKP, bet nākamgad tas jāpalielina līdz vismaz 3% no IKP.

Karavīru skaitu Polijā plānots palielināt līdz 300 000, no kuriem 250 000 būtu profesionālā dienesta karavīru un 50 000 – teritoriālo aizsardzības spēku karavīru. Pašlaik Polijas armijā ir ap 111 000 profesionālo karavīru un 32 000 teritoriālo aizsardzības vienību karavīru.

Jaunais likums paredz reformēt rezervistu sistēmu un militārā dienesta rezervistus sadalīt aktīvajā un pasīvajā daļā.

Tāpat paredzēts palielināt piemaksas karavīriem, pēc 25 gadu dienesta izmaksājot papildu 1500 zlotus (318 eiro) mēnesī, pēc 28 gadu un sešu mēnešu dienesta – 2500 zlotus (530 eiro) mēnesī.

Likums paredz palielināt karavīru apmācību iespējas, cita starpā ieviešot arī brīvprātīgu pamata militāro dienestu, kur pamata sagatavošanās kursa ilgums būs 28 dienas, bet speciālisti tiks sagatavoti 11 mēnešus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
trollīši, necenšieties !
trollīši, necenšieties !

Pateicoties Putleram, Krievija un tās mužiki smagi cieš. Paredzu, ka tie gudrākie krievu starpā to mazo Pimpuku vienkārši novāks.

Dedzinam pērno zāli
Dedzinam pērno zāli

Toties uz Baltkrievijas robežas poļu policaji veic pprotestējošo apspiešanu, kuri protestē pret baltkrievu fūrēm no Vācijas. Sankcijas, bļet…
Istanbula-Maskava arī lido veljoprojām, pohuj sankcijas. Londona-Tokija iet pāri Krievijai un maksā par kadru aizpildīto sēdvietu.
Kur sankcijas?

Toļiks
Toļiks

Poļi palielina, mūsējie samazina. Jau gada sākumā oficiālie avoti ziņoja, ka karavīru skaits samazinās. Zemessargiem te kāds simts pieteicās kops grautiņa Ukrainā, bet kopumā karavīri iet prom.

Vāvere
Vāvere

Uzskatu, ka pienācis laiks izveidot Eiropas Savienības vienoto armiju = 1 miljons kontingenta un 1 triljons eiro gadā vismodernākajam bruņojumam pasaulē. Āmen.

Erods
Erods

Poļiem ir pauti atšķirībā no pārējiem.

antons
antons

es ceru, ka Putinu novāks savējie. Citādāk gaidiet bumbu.

Erods
Erods

Lēni ar izjūtu izceps nevis vienkārši brutšli novāks.

Lupata
Lupata

Tik daudz dubultnieku-muniicijas pietruuks.

vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Latvijai divreiz jāpalielina banku darbinieku skaits. Mēs ar Vladimiru 9. maijā Maskavā sarunājām, ka Latvija būs Krievijas ofšors.

rota
rota

Neparfasti- un kur sieviešu tiesības? Vientiesībā? Kaut ka bazunētājas nemetās pirmajaš rindas Ne vārda par transformeriem Vajadzēs piestrādāt Kaut kā kaimiņvalsts poitiķi neiet kopsolī ar laiku- skat ka pie mums te kara laikā saeimas galvenais darbiņš un vienīgais sasniegums būs geju īpašumu tiesību apratsīšana. Konsekventi gan tiek grauta augstākaš izglītības sistēma, jo ka gan to vispār vajag? Ko te lieki moka- būtu likvidējuši un basta

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Mums vajadzētu divtik palielinēt atmazgātās naudas apjomus no Krievijas un Ukrainas. Un drusku subsidēt arī bijušo kolomoiska privātbanku, kurai pēdejos gados Latvijā nav spoža bilance. Un jāpārdod avenam kāda banka, jo viņš kādreiz esot gribējis pirkt pareksu. Tāpat vaidzētu divkārt pazemināt summu, par kuru var iegādāties termiņuzturēšanās atļaujas (tātad 50 štukas un 25 attiecīgi).