Norvēģijas armijas vadītājs: Mums ir jāpaātrina temps – Krievijai vajadzēs mazāk laika, lai atgūtos, nekā iepriekš prognozēts

Norvēģijas Telemarkas bataljona karavīri piedalās mācībās „Sudraba Bulta 2014” Foto: Latvijas armija/Flickr

Agresorvalsts Krievija būs gatava cīnīties pret NATO divu vai trīs gadu laikā. Šādu viedokli intervijā “Bloomberg” 3. jūnijā intervijā pauda Norvēģijas bruņoto spēku vadītājs Eiriks Kristofersens.

Viņš uzskata, ka aliansei ir divi vai trīs gadi, lai sagatavotos iespējamai konfrontācijai ar agresorvalsti.

Kristofersens atzīmēja, ka agrāk bija runa par 10 gadiem, kas būtu nepieciešami, lai sagatavotos konfrontācijai ar Krievijas Federāciju, taču agresora valsts rūpnieciskā bāze liecina, ka tai būs nepieciešams mazāk laika, lai atgūtos.

Norvēģijas armijas virspavēlnieks uzsvēra, ka NATO ir jāatjauno savi spēki, vienlaikus atbalstot Ukrainu, kas pretojas Krievijas agresijai.

“Mums ir jāpaātrina temps,” viņš teica.

Kristofersens pauda gandarījumu par ilgtermiņa tēriņiem un sacīja, ka Norvēģijā ir dažas problēmas, tostarp tas, ka lielākā daļa aizsardzības investīciju tiks novirzītas teritorijām, no kurām cilvēki aizbrauc, kā arī ražošanas jaudu trūkums un iepirkumu sistēma, kas nav paredzēta ātriem lēmumiem.

Norvēģija ir ņēmusi vērā pieaugošās bažas par enerģētikas infrastruktūras drošību Eiropā, kas kļuvusi par reģiona lielāko dabasgāzes avotu pēc Krievijas plūsmas krituma pēc iebrukuma Ukrainā.

Norvēģijas aizsardzības spēki joprojām ir “augstā” gatavībā kopš 2022. gada rudens, kad Krievijas varasiestādes pastiprināja savu kodolretoriku un sprādzieni pārrāva “Nord Stream” cauruļvadu, sacīja Kristofersens.

Norvēģijas parlamentam vēl ir jāapstiprina plāns nākamo 12 gadu laikā gandrīz dubultot aizsardzības izdevumus, lai pielāgotos Krievijas draudiem, koncentrējoties uz jūras un pretgaisa aizsardzības spējām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments