Norvēģijā dislocēti ASV jūras kājnieki

Norvēģija

Norvēģijā pirmdien ieradušies 300 ASV jūras kājnieki. Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad šajā Skandināvijas valstī būs dislocēti ārvalstu karavīri.

Jūras kājnieki pirmdien ieradās Vērnēses lidostā netālu no Tronheimas pilsētas. ASV spēku dislokācija Norvēģijā paredzēta uz vienu gadu. Pašreiz nosūtīto kontingentu pēc sešiem mēnešiem nomanīs citas vienības.

Amatpersonas ir noraidījušas saistību starp ASV spēku izvietošanu un NATO bažām par Krievijas draudiem, lai arī amerikāņu karavīru dislokācija sakrīt ar līdzīgu karaspēka izvietošanu Polijā.

Norvēģijas zemessardze, kas uzņems ASV spēkus, pavēstījusi, ka tie apgūs karadarbības veikšanu ziemas apstākļos.

“Pirmās četras nedēļas viņi apgūs pamatapmācību ziemā, iemācīsies, kā izmantot slēpes un izdzīvot arktiskajā vidē,” atklāja Norvēģijas zemessardzes pārstāvis Rūne Horstads. “Tam nav nekādas saistības ar Krieviju vai pašreizējo situāciju,” viņš piebilda.

Arī Norvēģijas Aizsardzības ministrijas pārstāve noliedza, ka jūras kājnieku dislokācija būtu saistīta ar bažām par Krieviju.

Maskava iepriekš ir apšaubījusi šādas dislokācijas vajadzību.

“Ņemot vērā daudzos Norvēģijas amatpersonu paziņojumus par Krievijas draudu Norvēģijai neesamību, mēs vēlētos zināt, kāpēc Norvēģija tik ļoti vēlas palielināt savu militāro potenciālu,” oktobrī pavēstīja Krievijas vēstniecība Norvēģijā.

ASV jūras kājnieki kopā ar  britu karavīriem martā piedalīsies mācībās “Joint Viking” .

Norvēģijā jau bija izvietots liels daudzums ASV militārā aprīkojuma, tostarp kalnos ierīkotos tuneļos, tomēr līdz šim amerikāņu karavīri šajā Ziemeļvalstī dislocēti nebija.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis
Kārlis

“Maskava iepriekš ir apšaubījusi šādas dislokācijas vajadzību.”
Nu gan rēcīgi, paši veic diversijas svešās valstīs, okupē to teritorijas bet apšauba manevrus un karavīru rotāciju starp NATO valstīm, nu kur tādi kretīni ?

jomofukmurika
jomofukmurika

agresīvie murikāņu okupanti okupē nu jau kārtējo valsti …