Liepnieks: Esam vienīgā NATO armija, kuras komandieris zvērējis uzticību Padomju Savienībai

Armijas stipruma vai vājuma pazīmes, pēc rakstnieka Jurģa Liepnieka domām, ir atkarīgas no trim lietām: budžeta, komandiera un rezerves. Un Latvija visās šajās trijās lietās ir NATO apakšgalā, tāpēc arī mēs esam vājākā armija ziemeļu flangā.

Zīmīgi arī tas, ka esam vienīgā NATO dalībvalsts armija, kuras komandieris uzticību savulaik zvērējis Padomju Savienībai. Mēs Latvijā lepojamies ar savu armiju un NATO sabiedroto klātbūtni. Savukārt no Lietuvas puses nesen izskanēja ziņa, ka Latvija ir vājākā armija visā aliansē. Tādēļ lielais jautājums – vai tik tiešām Latvija ir vājākais NATO posms? To Jauns.lv vaicāja viedokļu līderim – rakstniekam Jurģim Liepniekam.

Lai saprastu, kāpēc lietuvieši tik zemu vērtē latviešu kaujas spējas, vienkārši pēc publiski pieejamās informācijas jāsalīdzina Latvijas un Lietuvas bruņotie spēki. Un dati nav par labu Latvijai: Lietuvas militārais budžets ir gandrīz par trešdaļu lielāks nekā Latvijai, bet rezervistu skaits mūsu dienvidu kaimiņiem ir par divām trešdaļām lielāks.

Turklāt viņu apmācības līmenis ir daudz augstāks nekā latviešiem. Tas saistīts ar to, ka viņiem savlaicīgi tika ieviests obligātais militārais dienests, saka Jurģis Liepnieks un uzsver, ka arī Igaunijā, kas ir par Latviju mazāka valsts, aizsardzības budžets ir būtiski lielāks.

Pēc rakstnieka domām, trīs galvenie aspekti, kas mūsu armiju padara par NATO vājo posmu ir:

  • mazākais budžets no visām Baltijas valstīm;
  • vissliktāk apmācītais rezervistu skaits, kas saistīts ar to, ka mēs Baltijas jūras reģionā līdz pēdējam novilcinājām obligātā militārā dienesta ieviešanu;
  • Latvija visā NATO ietvarā ir vienīgā armija, kuras komandieris savulaik zvērējis Padomju Savienības armijai, līdz ar to viņš ir padomju skolas un padomju armijas cilvēks.

Neloģisko armijas attīstību Jurģis Liepnieks vērtē šādi: “Latvijā tieši bruņoto spēku komandieris un armija bija tie, kas pretojās obligātā militārā dienesta ieviešanai, līdz pat pēdējam brīdim visādos iespējamos veidos.

Tika izgudroti visneticamākie argumenti, lai sabotētu un novērstu obligāto militāro dienestu, laikā, kad visās pārējās reģiona valstīs tas bija. Tad man jautājums – kādēļ mums ir šāds armijas komandieris? Mēs objektīvi esam visvājākā armija. Tā kā mums ir vājākā armija, tad sabiedrotajiem vairāk jānāk talkā. Un tā ir negodīga attieksme pret sabiedrotajiem – teikt, lai kāds cits mūs sargā”.

Runājot par nākotnes perspektīvām, Liepnieks uzskata, ka plāni ir “lieli un pareizi” un, cerams, ka situācija ar laiku mainīsies.

Avots: Jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Acīmredzot, padomieši vēl Latvijā valda. Ar ZZS iekļaušanu valdībā (pateicoties Kariņa iedomībai), tas ir nodrošināts vēl labu laiku uz priekšu.

Rinka
Rinka

Ar Prokrieviskajiem mēs drīz būsim atpakaļ sssr. Amerikānim viena alga

Gludeklis
Gludeklis

Kurš ir saņurcijis Jurģa uzvalku?

Kokneša mentors
Kokneša mentors

Varbūt, esam valsts ar mazāko ieguldījumu rietumu kolektīvajā drošībā? Vai šie 3 kritēriji ir pietiekami, lai vispār kaut ko secinātu, izņemot maitātu garastāvokli…

glupais gerojs
glupais gerojs

Te vairākiem šodien vēl nav vēders izgājis.

aizsardzības ministrs Sūds
aizsardzības ministrs Sūds

Kā jūs domājat, kas Latvānijā apbūvē robežu? Varbūt domājat aizsardzības ministrija, jo tas ar valsts drošību un aizsardzību saistīts? Nekā. Varbūt Iekšlietu ministrija un Robežsardze, jo… tā it kā robežas sardze. Nekā. Latvānijā robežu apbūvēs Finanšu ministrija. Jo? Jo tā ir Latvānija.

baltkrievu Griška
baltkrievu Griška

Vai tik tā nav iestāde Valsts nekustamie īpašumi? Ar devīzi “Būvēt lepnumam. Pārvaldīt godam.” Tātad robežu būvē lepnumam (ar ko viņi feisbukā tagad arī nodarbojas). Cerams to vēlāk nav ieplānojuši pārdot izsolītē kā visu pārejo

Rodjina
Rodjina

Tas armijas komandieris (Leonīds) ir starp citu dzimis Krievijā

grammaticus
grammaticus

Korekcija: “Roģina”.

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Mēs esam vienīgā nato valsts, kur pret robežsardzes vadību Pujātu un Martukānu Ieksējās Drošības Birojs safabricē krimināllietas par to, ka viņi grib darīt savu darbu, tas ir, sargāt Latvijas robežu.