Latvijai piegādātas pirmās četras jaunās “Patria” 6×6 bruņumašīnas

PATRIA

Somijas uzņēmums “Patria”, saskaņā ar augustā parakstītās vispārīgās vienošanās nosacījumiem, Latvijai ir piegādājis pirmos četrus jaunos 6×6 bruņu transportlīdzekļus.

Šomēnes Nacionālo bruņoto spēku instruktori piedalījās divu nedēļu garā apmācību kursā Somijā, kurā ieguva nepieciešamās zināšanas un prasmes par bruņumašīnu lietošanu un uzturēšanu.

“Latvijas apstākļiem piemērotās un visdažādākajos testos pārbaudītās bruņumašīnas būtiski paplašinās Nacionālo bruņoto spēku operacionālās spējas, vienlaikus uzlabojot karavīru fizisko drošību. Īpašu prieku sagādā pašmāju uzņēmumu sadarbība ar Somijas partneriem jauno bruņumašīnu pētniecībā un izstrādē, kas apliecina mūsu aizsardzības industrijas kompetenci un konkurētspēju plašākā mērogā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

30. augustā Ādažu bāzē Latvijas aizsardzības ministrs A. Pabriks un Somijas aizsardzības ministrs Anti Kaikonens (Antti Kaikkonen) parakstīja vispārīgo vienošanos par 6×6 bruņumašīnu iegādi no uzņēmuma “Patria”, kurā iekļauts Latvijas pasūtījums vairāk nekā 200 jauno bruņumašīnu piegādei līdz 2029.gadam.

Latvijas pasūtījuma līgumcena ir aptuveni 200 miljoni eiro, un tajā ir iekļauta transportlīdzekļu piegāde, sākotnējā uzturēšana un personāla apmācības.

Plānots, ka  bruņumašīnu uzturēšana, remonts un nākotnē iespējamā modernizācija tiks veikta Latvijā. Tāpat projektā, piesaistot vietējos uzņēmējus, vienlaikus tiek gan veiktas investīcijas Latvijas ekonomikā, gan arī nodrošināta piegāžu drošība, kas bija viens no Latvijas izvirzītajiem priekšnosacījumiem, uzsākot 6×6 transportlīdzekļu platformas pētniecības un izstrādes fāzi.

Pašlaik jauno 6×6 bruņu transportlīdzekļu projektā piedalās Latvija un Somija, kā arī interesi par iesaisti ir izrādījusi Zviedrija. Lai gan Igaunija pēc nodomu protokola parakstīšanas ar Latviju un Somiju vēlāk apturēja savu dalību projektā, tai un jebkurai citai sabiedrotajai valstij nākotnē ir iespēja parakstīt vispārīgo vienošanos un veikt transportlīdzekļu pasūtījumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
bruņukrupis
bruņukrupis

Eiropas Savienība nosaka, kādiem jābūt dzīvnieku labturības noteikumiem un kā jāaudzē potēti dārzeņi!

circenis
circenis

1 mio par metāla kasti ar 6 riteņiem, super! Efektivitāte ar varena – viena fauspatrona par 1k un gatavs. Varētu sasēdināt iekšā konkursa komisiju un pārbaudīt!.

Sienāzis
Sienāzis

Pareiz, jāpērk no Tonija Stārka iekārtas kā filmās.

da jebal
da jebal

medībām varbūt der? bet kādām? pliku divkājaino! tikkai ar pupiem? var arī bezpautiem! bet ar Faustpatron!

garāmgājējs
garāmgājējs

Laba ziņa👍

Medicus
Medicus

Lietderīgāk būtu šos 200 000 000 ieguldīt Latvijas medicīnā !

garāmgājējs
garāmgājējs

4.5 miljardus jau “ieguldīja”…

motorhead 1916
motorhead 1916

Redzi, kad saniknotie tautieshi naaks ar dzirkleem griezt nost orinjus, buus par mukshanu jaadomaa, ne par mediciinu. Atpakalj nepieshuus, ar taksometru taalu neaizmuksi. Nevar tik saprast, vai visiem vietas pietiks, laikam driiz paaatrinaas piegaazhu terminjus ;-)

zoss
zoss

psihiatrijā

Jezups
Jezups

Būs labas uzbrukumă Pleskavas purvos !

Desantnieks Šlitke
Desantnieks Šlitke

Ej vakcinēties, Jezup, tad uzbruksim.