Latvija parakstījusi līgumu par augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS iegādi no ASV

rakete

Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar Amerikas Savienoto Valstu valdību par uzņēmuma “Lockheed Martin” ražoto 6 augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS iegādi, informē Aizsardzības ministrijā.

“Esam parakstījuši līgumu ar Amerikas Savienotajām Valstīm par HIMARS raķešu artilērijas sistēmu un munīcijas iegādi. Līguma kopējā summa sastāda 179.8 miljonus dolāru.

Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā būs arī tālās darbības un augstas precizitātes ATACMS raķetes, kas būtiski pastiprinās Nacionālo bruņoto spēku uguns jaudu.

Šis ir arī vēl viens būtisks solis Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu stratēģiskās partnerības stiprināšanā un NATO aizsardzības spēju attīstībā,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

HIMARS ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas, to darbības rādiuss sasniedz aptuveni 300 kilometru, izmantojot ATACMS raķetes, kas ir daļa no līguma. Papildus tam, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks nodrošinātas apmācības, kā arī munīcija un cits atbalsta aprīkojums, lai Latvija varētu pilnvērtīgi pielietot HIMARS sniegtās aizsardzības funkcijas.

Lēmumā par HIMARS iegādi ņemts vērā arī tas, ka šī artilērijas raķešu sistēma sevi pierādījusi kā nozīmīgs elements Ukrainas cīņā pret Krievijas iebrukumu.

“Esmu pārliecināts, ka HIMARS sistēmai būs būtiska nozīme agresijas novēršanā un Latvijas aizsardzībā. Tas ir skaidrs signāls jebkuram potenciālajam pretiniekam: Amerikas Savienotās Valstis un Latvija nopietni uztver mūsu kopīgo apņemšanos aizsargāt katru NATO teritorijas kvadrātcentimetru,” atzīmēja Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Kristofers Robinsons (Christopher Robinson).

Paredzēts, ka Latvija augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas HIMARS varētu saņemt sākot no 2027. gada.

Latvija šogad veikusi vēl līdz šim nepieredzētas investīcijas aizsardzības spēju stiprināšanā, parakstot līgumus gan par IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi, gan par “Naval Strike Missile” pretkuģu sistēmu iegādi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Warfare
Warfare

2027. gadā sāks piegādāt….. Paslinki, paslinki. Varbūt pie reizes pasūtīt kādas zvaigžņu karu iekārtas uz 2097. gadu? Un zilu gaismas zobentiņu Sprūdam… ;-)

tā, lūk
tā, lūk

Un tu domā, ka ieroči un munīcija stāv ražotāju noliktavās kā vairumtirgotāju bāzēs? Nē! Un ražotajs pasūtītos ieročus, munīciju sāk ražot tikai tad, kad ir noslēgts līgums. Papildu vēl jāstāv rindā, jo kāds cits līgumu noslēdza dienu iepriekš….

Real warfare
Real warfare

Es to zinu. Tomēr tas pasākums neaizņem 4 gadus. Ja vien tie nav zilie gaismas zobentiņi šausmoņa Darta Putina kaušanai…. ;-)

Šmardajobodōns
Šmardajobodōns

Tad kad Rabzijai vairs nau a ko šaut, mēs pirksim raķetes aizsardzībai.
Nu tad varētu pa vel kādiem 300 miljoniem iepirkt vakcīnas pret kādu slīmību kura jau daudzus gadus ir izskausta.
Ja tās raķetes bij jāpērk, tad 2013. gadā!

tā, lūk
tā, lūk

Kad laukā bija 2013. gads, tad tādi paši dīvāna eksperti publiski kauca, ka Latvijai armiju vispār nevajadzēs – mūs taču sargā NATO! Lai kaut ko pirktu, tam vajag nauudu, un daudz, ja vēlas pirkt jaunu un modernu. Aizmiris varbūt arī to, ka ekonomiskās krīzes laikā aizsardzības finasējumu SAMAZINĀJA par teju 50 procentiem! Par ko tad pirk, dīvāna ekspert? Utīm?

ruksis
ruksis

Cerams, ka tie ir tie tālu šaujošie, kas var sasniegt Maskavu.