Lai stiprinātu Latviju militāri, ASV piešķirs 145 miljonus eiro

Foto: Aizsardzības ministrija

ASV valdība šogad Latvijai piešķirs aptuveni 200 miljonus ASV dolāru drošības palīdzības un drošības sadarbības finansējumam, tostarp vairāk nekā 145 miljonus ASV dolāru ārvalstu militārajam finansējumam (FMF), lai stiprinātu Latvijas drošību un militāro savietojamību, informēja ASV vēstniecība Latvijā.

ASV prezidents Džo Baidens paziņojis par jaunāko FMF paketi, kuru ASV Kongress apstiprināja septembra beigās, lai atbalstītu Ukrainu un 17 valstis, kas sniegušas Ukrainai nozīmīgu palīdzību. Ar FMF starpniecību Latvija var stiprināt savas aizsardzības un atturēšanas spējas.

ASV finansējums palīdzēs Latvijai nostiprināt savas aizsardzības spējas, lai stiprinātu drošību savā teritorijā un NATO austrumu flangā.

Ārvalstu militārais finansējums ir programma, kas nodrošina dotāciju vai tiešu aizdevumu ārvalstu militārpersonām ASV aizsardzības aprīkojuma iegādei, apmācībai un pakalpojumiem.

Latvijas nozīmīgais militārais atbalsts Ukrainas aizsardzībai bijis izšķirošs ukraiņu tautas centieniem cīnīties pret Krievijas agresiju, norāda vēstniecība. ASV izsaka atzinību sabiedrotajiem un partneriem no Latvijas un vairāk nekā 50 valstīm, kuras tām pievienojušās, turpinot sniegt Ukrainai smago bruņojumu, munīciju un citu vitāli svarīgu palīdzību tās drošībai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pūķina padomnieks
Pūķina padomnieks

Iepriekšējie 4 “komentētāji” ir padomieši.

Kurrwa!
Kurrwa!

Nu tik būs “iepirkums”…

Clear
Clear

Pabriks paspēs kaut ko ievilkt nāsīs?

Šveiks
Šveiks

Labs kumoss dažiem feldfēbeļiem sanāks!

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Labi. naudai vajdzētu iet caur rietumu banku, cerams, ka nacionāļiem unm pīlēnam tas skaidrs?