Krievijas opozicionārs: Putins var mēģināt Baltijas valstīs atkārtot Ukrainas scenāriju

Baltijas valstis

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uztver Baltijas valstis kā NATO vājo vietu un zināmos apstākļos var izmēģināt veiksmi te atkārtot Ukrainas scenāriju. Šādu viedokli intervijā pauda Krievijas opozīcijas politiķis Iļja Jašins. Viņš bija partijas PARNAS līdzpriekšsēdētājs, bet decembrī kopā ar sabiedrotajiem to pameta.

“Ja attiecības starp Rietumvalstīm un Kremli attīstīties negatīvi, Putins varētu īstenot riska pilno scenāriju, kas būtu saistīts ar mēģinājumu atkārtot Ukrainas austrumu scenāriju kaut kur, piemēram, Daugavpilī. Tur tiktu sarīkota sacelšanās un it kā krievu tautības iedzīvotāju aizsardzības aizsegā uzrastos zaļie cilvēciņi, kaut kādi algotņi,” norādīja Jašins.

Viņš teica, ka tas būtu mēģinājums “uzspridzināt” situāciju Baltijas valstīs, kā arī pauda pārliecību, ka šādi jau pārbaudīti scenāriji ir Krievijas ģenerālajā štābā.

“Tomēr atklāts ir jautājums, vai ir reāla šāda scenārija īstenošanas iespēja. Es domāju, ka pie noteiktiem apstākļiem tas ir iespējams, tāpat kā tas kļuva iespējams Ukrainas austrumos, Krimā. Tomēr tā ir ļoti riskanta spēle, jo var novest pie globālas Putina un Rietumu pasaules konfrontācijas. Viens ir šādu scenāriju īstenot Ukrainā, bet pavisam kas cits – spēlēt šādas spēles ar NATO dalībvalsti. Nav noslēpums, ka Kremlī ir “vanagi”, kuri uzskata, ka līdz šim Krievijai ir veicies un “veiksmi” vajag attīstīt. Taču jau situāciju Ukrainas austrumos viņi uztver drīzāk kā veiksmi, jo viņi gāja uz atklātu agresiju, un Rietumi to lielākoties “norija”,” uzskata Jašins.

Viņš arī piebilda, ka pašreizējā Krievijas prezidenta “politiskais režīms” vienmēr būs nestabilitātes faktors Eiropā, šī režīma evolūcija pēdējos gados norit tā, ka tas ir “reāls, praktisks drauds Eiropas drošības konstrukcijai”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar