Krievijas armija intensīvi iepērk piepūšamo kaujas tehniku

Krievijas armija
Krievijas Aizsardzības ministrija 2016. gadā gandrīz divas reizes palielinājusi kaujas tehnikas imitācijas un maskēšanās līdzekļu pasūtījumu, vēsta portāls delfi.lv, atsaucoties uz ziņu aģentūru “Interfax”.

To medijam apstiprināja piepūšamās kaujas tehnikas maketu ražošanā specializētā uzņēmuma “Rusbal” pārstāvis Aleksejs Komarovs.

“Tiek pasūtīts praktiski viss kompānijas ražotās produkcijas diapazons. Tie ir lidmašīnu, tanku sauszemes tehnikas, raķešu kompleksu maketi,” pastāstīja Komarovs.

Produkcijas pasūtījums 2016. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, pieaudzis par 80%, viņš atzīmē. 2017. gadā pasūtījuma apjomi turpināšot pieaugt. Konkrēts piegādāto imitācijas līdzekļu skaits gan netiek atklāts.

Krievijas Aizsardzības ministrija iepriekš ir ziņojusi, ka pretinieka izlūkošanas dezorientēšanas nolūkos armijā tiek slīpētas dažādu tehnikas veidu piepūšamo maketu izvēršanas prasmes. Konkrēti tika minētas iznīcinātāju MiG-31, tanku T-80 un raķešu kompleksu “Točka-U” imitācijas.

Tāpat kompānijas klāstā ir radiolokatoru, radaru, dīzeļa elektrostaciju, atsevišķu tanku torņu un maskētas tehnikas imitācijas.

Piepūšamie maketi sastāv no karkasa, kas apvilkts ar gaisa necaurlaidīgu materiālu. Viena tanka maketa sašūšana uzņēmumā aizņemot trīs dienas.

Maketa korpusā ir iestrādāti siltuma un radiolokācijas imitatori, energobloks, ventilators un citas detaļas. Viena maketa svars ir no 30 līdz 100 kilogramiem.

Piepūšamā tanka cena ir aptuveni 20 tūkstoši dolāru (18 800 eiro), ziņo “Radio Brīvā Eiropa” (RFE/RL). Piepūšamo tanku un raķešu kompleksu iepirkumi jau kopš 2014. gada ir daļa no Krievijas spēku modernizācijas programmas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ivanovskis
Ivanovskis

iepērc tik vesels – tas atrapes neviens pa gabalu jau neuzturēs par īstām izņemot viņu pašu pionieru nometņu līmeņa darbiniekus un tad pēc piedzeršanās…