Krievija veido nedraudzīgo valstu sarakstu, kurā var tikt iekļautas visas trīs Baltijas valstis

Krievijas spiegi

Krievijas valdība pēc prezidenta Vladimira Putina rīkojuma gatavo oficiālu sarakstu ar nedraudzīgajām valstīm, kurā var tikt iekļautas desmit valstis, tostarp visas trīs Baltijas valstis, kā arī ASV, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija, Polija, Čehija un Ukraina, vēsta laikraksts “Izvestija” .

Kā raksta avīze, atsaucoties uz diviem avotiem, saraksts šobrīd ir nepilns un vēl tiek veidots.

Saraksts tiek veidots pēc Putina 23.aprīļa rīkojuma “Par iedarbības pasākumu pielietošanu pret ārvalstu nedraudzīgām darbībām”. Domājams, ka sākumā šīm valstīm ierobežos krievu personāla noalgošanu darbam to vēstniecībās un konsulātos.

Avots Krievijas valdībā “Izvestija” pavēstīja, ka var tikt piemēroti arī citi iedarbības pasākumi, kuri pašlaik tiek izstrādāti.

Krievijas diplomātu asociācija avīzei norādīja, ka šis solis jāuzskata par “piespiedu un pagaidu”. Krievijas parlamenta deputāti un senatori avīzei sacīja, ka nedraudzīgo valstu sarakstu var pārskatīt, un ja kādas valstis atteiksies no “pretkrieviskās retorikas”, tās no saraksta var izslēgt.

Kā norāda “Izvestija”, cik zināms, šī ir pirmā reize, kad Krievija oficiāli veido “nedraudzīgo valstu” sarakstu.

Latvija, Lietuva un Igaunija, solidarizējoties ar Čehiju un konsultējoties ar sabiedrotajiem Eiropas Savienībā (ES) un NATO, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka izraida no valsts Krievijas diplomātus.

Tādējādi visas trīs Baltijas valstis apliecinājušas atbalstu Čehijai, kura 17.aprīlī izraidīja 18 Krievijas diplomātus, kas saskaņā ar Čehijas izlūkdienesta atzinumu ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti. Kā ziņots, atbildot uz to, Krievija izraidīja 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus.

Krievijas diplomātus izraidījušas arī Slovākija un Rumānija.

Lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus Čehijas varasiestādes pieņēma, nonākot pie slēdziena, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar sprādzienu munīcijas noliktavā.

Čehijas valdība arī lūgusi ES un NATO partnervalstis solidarizēties ar to un izraidīt daļu Krievijas vēstniecību darbinieku.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pūķinu prom !
Pūķinu prom !

Sarakstu taisīšana — Krievijas bezspēcības pazīme ?

Atbilde
Atbilde

Tāpēc , ka Latvijai nav savas ārpolitikas , tāda vaukšķa loma jāspēlē !

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Tu uzskati, ka atteikšanās no savas neatkarības un pakļaušanās Krievijai ir uzskatāma par ārpolitiku? Laikam esi Kremļa trollis, citu variantu nav.
Ar cieņu, Skolnieciņš

Stienis
Stienis

Kārtējais apliecinājums tam, cik trula un aprobežota ir Krievijas politiskā elite un tam, cik ļoti tā grib ieprogrammēt savus iedzīvotājus nīst kaimiņus. Baltijas valstis ir nedraudzīgas? :)))))))) Vienīgais, ko vēlas ikviena Krievijas kaimiņvalsts ir, lai to vienkārši liek mierā.