Kārtējais NATO ģenerālis apstiprina: Baltiju var ieņemt divās dienās

Krievija var ieņemt Baltijas valstis divu dienu laikā, un NATO būtu grūti reaģēt uz šādu grafiku alianses ilgstošās lēmumu pieņemšanas procedūras dēļ, paziņojis Čehijas bruņoto spēku ģenerālis Petrs Pavels, kurš jūnijā kļūs par NATO Militārās komitejas priekšsēdētāju.

“Krievija var ieņemt Baltijas valstis divās dienās. NATO tajā laikā nebūs spējīga reaģēt uz [šo] situāciju. NATO vajadzēs apsvērt tās pozīciju attiecībā uz to, vai sākt karu, iespējams, pat kodolkaru Baltijas valstu dēļ,” ģenerālis trešdien sacīja Čehijas sabiedriskajai raidorganizācijai CTK.”Ja mēs no tehniskā skatu punkta ņemam vērā, cik lielus spēkus Krievija būtu spējīga nosūtīt uz Baltijas valstīm, šo valstu sauszemes teritoriju un to bruņoto spēku daudzumu, tad būtu iespējams ieņemt Baltijas valstis dažu dienu,” viņš piebilda.Cits jautājums ir NATO piektā paragrāfa iedarbināšana, ka arī iespējama kodolieroču izmantošana, norādīja Pavels.”Viena no NATO vājajām vietām ir sarežģītais lēmumu pieņemšanas process. Tas ir rezultāts tam, ka NATO ir 28 valstis, kurām ir jāpanāk kopīga pozīcija attiecībā uz visiem jautājumiem. Toties Krievija lēmumus var pieņemt ļoti ātri, dažu stundu laikā,” uzsvēra ģenerālis.

Viņš piebilda: NATO ātrās reaģēšanas spēki var reaģēt uz konfliktsituācijām ātrāk nekā notiek alianses lēmumu pieņemšanas process, kas nozīmē, ka šo procesu ir jāpaātrina.

Pavels trešdien uzstājās Čehijas galvaspilsēta Prāgā notiekošā drošības jautājumiem veltītā konferencē.

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ha
Ha

Nu tapec jau Jenki teica, ka negaidis nekadus NATO lemumus un bliezis vienpuseji, ja gribes. Bet visticamakais scenarijs butu, ka kodolus NATO pirmie neizmantos, laus Krievijai kaut ko iekarot, bet pec tam atkaros atpakal. Jebkura gadijuma kaut kadas teritorialas nobides notiks, jautajums cik lielas un uz kuru pusi. Par kodoliem janem vera, ka paris taktiskas atombumbas pasauli neiznicinas. Pat tad ta Krievija kadu bumbu uzmet un tai uzmetis paris bumbas atpakal, pasaules gals neiestasies. ASV negribes, lai lidz viniem kada rakete aizlido, ta ka sadursmes rezultata, Krievijas militarais potencials tiks butiski samazinats un iespejams dala teritorijas aizslaucita.

.
.

un ko tālāk ar to sūdu bedri, no kuras lettini bēg, krievi darīs?

.
.

Un? Krieviju var pārvērst drupās ar kodolieročiem stundas laikā, tālāk?