Iespējams, interneta troļļu darbību Čehijā vadījuši Krievijas vēstniecības darbinieki

kiberuzbrukums

Čehijā šī gada aprīlī pirmajās dienās pēc astoņpadsmit Krievijas vēstniecības darbinieku izraidīšanas Čehijas interneta segmentā faktiski izbeigusies tā dēvēto troļļu aktivitāte, kuri pauduši prokrieviskus viedokļus, vēsta izdevums “Seznam Zprávy”, atsaucoties uz avotiem Čehijas specdienestos.

Krasu “krievu troļļu” aktivitāšu samazināšanos apstiprinājušas arī neatkarīgās organizācijas, kas cīnās pret dezinformācijas izplatīšanu internetā.

Čehija aprīlī apsūdzēja Krievijas izlūkdienesta aģentus pirms sešiem gadiem notikušo sprādzienu sarīkošanā munīcijas noliktavā Vrbeticē. Apsūdzībām sekoja Krievijas diplomātu izraidīšana, kurus Čehijas varasiestādes raksturoja kā specdienestu darbiniekus.

Kā norāda “Seznam Zprávy”, eksperti neizslēdz iespēju, ka “troļļu” darbību tieši vadījuši Krievijas vēstniecības darbinieki. Pretizlūkošanas dienesta pārstāvis pavēstīja, ka šāda versija tiek pārbaudīta.

Krievijas vēstniecība Prāgā paziņoja, ka tās darbinieki nekad nav nodarbojušies un nenodarbojas ar dezinformācijas izplatīšanu internetā. “Tas neietilpst Krievijas diplomātijas tradīcijās,” norāda vēstniecībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
erasmus
erasmus

Visi to zināja- kas te jauns? Kādikkodiņi vai vietējie zaļie kā izplatītāji un avīžu zēni? Studenti te bija īpaši aktīvie no Krievijas ar tikšanos vietu zu Kārļa tilta

ērce
ērce

Manuprāt, Interneta troļļu darbību Latvijā vada no “Maskavas nama”. To vajag slēgt un pārņemt atpakaļ valsts īpašumā. Kurš mūsu premjērs-kangars to uzšķiņķoja krieviem?