Bijušo PSRS valstu militārā alianse jeb ODKB nosūtījusi uz Kazahstānu “miera uzturētājus”

Krievijas kontrolētā bijušo PSRS valstu militārā alianse jeb Kolektīvās drošības līguma organizācija (ODKB) nosūtījusi uz Kazahstānu “miera uzturētājus”, atsaucoties uz ODKB sekretariātu, ziņo aģentūra “RIA Novosti”.

Līdz ar Krievijas izpletņlēcēju vienībām uz Kazahstānu nosūtītā kontingenta sastāvā ir arī Baltkrievijas, Armēnijas, Tadžikistānas un Kirgizstānas karavīri.

ODKB sekretariāts vēsta, ka “miera uzturētāju” galvenais uzdevums Kazahstānā būšot valsts un armijas objektu apsargāšana, kā arī “Kazahstānas tiesībsargāšanas spēku atbalstīšana” protestu apspiešanā.

ODKB sekretariāts paziņojis, ka pirmās “miera uzturētāju” vienības jau sākušas pildīt savus uzdevumus Kazahstānā.

Kā zināms, protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās svētdien Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Protesti nākamās dienās pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Otrdien Almati sākās sadursmes starp protestētājiem un drošības spēkiem, kas turpinās arī trešdien.

Visā Kazahstānā izsludināts ārkārtējais stāvoklis un noteikta komandantstunda.

Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs trešdien uzrunā valstij pavēstīja, ka ir vērsies ODKB ar lūgumu sniegt palīdzību “teroristu” organizēto protestu apspiešanā.

Tokajevs paziņoja, ka “teroristu bandas”, kas vada protestus, “tikušas nopietni sagatavotas ārzemēs” un ka masu protesti, kas pārņēmuši visu valsti, tādējādi esot uzskatāmi par “agresijas aktu”.

Kazahstānas policija paziņojusi, ka naktī uz ceturtdienu Almati nogalinājusi “desmitiem” protestētāju, kas mēģināja ieņemt administratīvās ēkas.

Iepriekš Kazahstānas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka sadursmēs ar protestētājiem nogalināti astoņi policisti un Nacionālās gvardes karavīri, bet 317 guvuši ievainojumus.

Savukārt Veselības ministrija ziņo, ka kopumā visā valstī sadursmēs ievainoti vairāk nekā 1000 cilvēku, no kuriem gandrīz 400 hospitalizēti, bet 62 atrodas reanimācijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nesaprotu par ko cepiens
Nesaprotu par ko cepiens

Latvija ir NATO aliansē, tātad Latvija palīdzību lūgtu NATO. Kazahstāna ir aliansē ar Krieviju, tāpēc Kazahstāna palīdzību lūdz Krievijai, tāpat arī Krievija varētu lūgt palīdzību Kazahstānai. Kas tur tāds nesaprotams?

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Viss saprotams, krievs-nagumaucējs ar lielāko prieku kaus kazahu.

GNOMIK
GNOMIK

Uz palikšanu…

Juris
Juris

terorisi 2 policistiem nogriezuši galvas , 13 no spēka struktūrām nosisti , labi , ka Takajevs lūdza ODKB valstu palīdzību cīņā ar organizētiem troristiem .

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Tā jau ir, kad krievi buntojās no Kaļiņingradas līdz pat Vladivostokai, tad Putins lūdza čečenu un kazahu palīdzību un tie krievus nežēloja-lēja ūdeni, sita ar stekiem, smacēja dūmos, meta skaņu granātas, spundēja bertās. Juris priecājās un berzēja plaukstas.

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Nomauks nagus kazahiem.

lielacūka
lielacūka

Tie idiņi sludina, ka nemierus ir izraisījuši rietumi, bet tie arī ir turpat gatavi protesta akcijām! Visu sadarījuši ir krievi un tagad sludinās krievu pārākumu, jo jau labu laiku visu ir izgudrojuši krievi, uzvarējuši krievi un visvareni ir krievi.

Faktiņš
Faktiņš

Kazahstānas Prezidents Takajevs oficiāli lūdza ODKB palīdzību pārtraukt organizēto terorismu Kazahstānā , uz ko šī savienība ir atsaukusies .