Baidens savas ievēlēšanas gadījumā sola stipru atbalstu Baltijas valstīm

Džo Baidens

ASV prezidenta kandidāta Džo Baidena kampaņas komanda ir iepazīstinājusi ar Baidena vīziju par ASV un Baltijas valstu attiecībām, saskaņā ar kuru viņš sola stipru atbalstu šim reģionam savas prezidentūras laikā, vēstīja Igaunijas sabiedriskās raidsabiedrības ERR interneta ziņu portāls.

Dokumentā ir uzsvērts, ka ka Baidens bijis Baraka Obamas administrācijas pārstāvis Baltijas valstu drošības jautājumā.

Baidena vīzija arī ietver stipru vēstījumu Krievijai nemēģināt iebiedēt kādu no NATO valstīm.

“Džo Baidena ilgstošais atbalsts Baltijas valstīm un ticība Amerikas saistībām pret mūsu sabiedrotajiem asi kontrastē ar Donaldu Trampu, kurš ir apšaubījis NATO alianses vērtību,” teikts šajā dokumentā.

“Džo Baidens nelokāmi atbalstīs mūsu NATO sabiedrotos atšķirībā no prezidenta Trampa, kurš ir apšaubījis alianses vērtību un reiz sajauca Baltiju ar Balkāniem,” teikts dokumentā.

Baidens arī sola turpināt Eiropas Atturēšanas iniciatīvu (EDI), kas maksā par ASV un NATO karavīru dislocēšanu Baltijas valstīs, lai atturētu Krieviju no iebrukuma.

“Viņš neaplaupīs šo fondu, lai samaksātu par robežmūri ar Meksiku, kā to izdarīja prezidents Tramps, pārskaitot no šīs iniciatīvas 770 miljonus ASV dolāru no jau piešķirtiem līdzekļiem,” teikts dokumentā.

Baidena komanda ir paziņojusi, ka viņš turpinās Vašingtonas opozīciju pret gāzesvadu “Nord Stream 2”, kurš, saskaņā ar Baidena teikto, palielinās Eiropas atkarību no Krievijas gāzes un pakļaus Eiropu Krievijas šantāžai.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

1) Šo cilvēku neievēlēs, 2) viņš ir pēdējais cilvēks uz pasaules, kura teiktajam var ticēt.