ASV amatpersonas: Krievijas karaspēka koncentrēšanās pie Ukrainas robežas raisa bažas

Pentagons uzmanīgi vēro situāciju pēc ziņām par jaunu Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežas, pirmdien paziņoja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

ASV amatpersonas ir nobažījušās par neizskaidrojamu Krievijas armijas vienību pārvietošanos šajā rajonā, ziņo laikraksts “The Washington Post”.

Sociālajos medijos ievietotos videoierakstos ir redzams, kā armijas vilcieni un kravas automašīnu kolonnas pārvieto tankus un raķetes Krievijas dienvidrietumos pie Ukrainas robežas.

ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, apstiprināja, ka ir bijusi Krievijas armijas vienību pārvietošanās, lai gan ne tik lielā apmērā kā šī gada pavasarī.

“Mums ir zināmi publiski ziņojumi par neparastu Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas,” Kērbijs sacīja reportieriem.

“Mēs turpināsim konsultēties ar sabiedrotajiem un partneriem par šo jautājumu (..) Kā mēs esam teikuši iepriekš, Savienotās Valstis būtu ļoti nobažījušās par jebkādām eskalējošām vai agresīvām darbībām.”

“Mēs turpinām atbalstīt deeskalāciju reģionā un diplomātisku atrisinājumu konfliktam Austrumukrainā,” sacīja Kērbijs.

Par šo Krievijas armijas koncentrēšanos ziņots drīz pēc tam, kad ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins apmeklēja Melnās jūras reģionu, apmeklējot NATO partnervalstis Ukrainu un Gruziju un NATO dalībvalsti Rumāniju, lai paustu solidaritāti un palielinātu atbalstu iespējamai konfrontācijai ar Krieviju šajā rajonā.

Ukrainas austrumos kopš 2014.gada pret Ukrainas bruņotajiem spēkiem cīnās Kremļa finansētas un apbruņotas kaujinieku bandas. 

Martā, dažas nedēļas pēc ASV prezidenta Džo Baidena inaugurācijas, Krievija koncentrēja tūkstošiem karavīru, smagu militāro aprīkojumu, kara kuģus un aviāciju pie Ukrainas robežas un anektētajā Krimā, paturot to visu tur uz vairākām nedēļām un radot bailes par iespējamu iebrukumu.

Krievija nodēvēja šo karaspēka koncentrēšanos par manevriem, bet analītiķi to uzskatīja par brīdinājumu Baidenam. Krievija savu karaspēku atvilka tikai pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens piekrita tikties ar Putinu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka Ukraina cenšoties izveidot “provokatīvu situāciju”, lai iesaistītu Krieviju karadarbībā. Līdzīgiem Maskavas paziņojumiem pavasarī sekoja Krievijas karaspēka koncentrēšanās pie Ukrainas robežām, izsaucot nopietnas bažas par aktīvas karadarbības atjaunošanos Austrumukrainā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fedja
Fedja

Protams, baigi piegānīs pierobežu.

Fedja
Fedja

Ukrainis prot karot. Īskājis, Kremļa kroplītis, var krietni norauties.

rusofobs
rusofobs

Krievu nacisti tikai domā par Impērijas paplašināšanu, kamēr mužiki sādžās sprāgst nabadzībā.

Kestutis
Kestutis

Krieviju ar ļoti uztrauc ko cito dara savās zemēs. Kāpec tad pārmaiņas pēc neuztrauktos ko viņi tur dara?

Antūns
Antūns

Krievijai raisa bažas par ASV Jevelīnu piegādēm Ukrainai , dots pret dotu !

Kestutis
Kestutis

Par mandarīnu piegādēm viņi neuztraucas?

par brīvu Ukrainu
par brīvu Ukrainu

Ir starpība starp aizsardzību un agresiju, cietpauri.

Tra la lā
Tra la lā

Neuztraucaties , Krievija savā teritorijā var darīt ko grib !

Snupijs
Snupijs

Tad kāpēc viņus uztrauc ko dara Ukraina?