Skandāla iemesls – Vennera atbilde uz NYT žurnālista jautājumu par to, kāpēc viņa grāmatā par rokenrolu tika publicētas intervijas tikai ar “septiņiem baltiem puišiem”.
Žurnāla Rolling Stone izdevējs un līdzdibinātājs Ians Venners (Jan Wenner) ticis izslēgts no Rokenrola slavas zāles fonda direktoru padomes par viņa izteikumiem intervijās The New York Times, kas uztverti kā seksistiski un rasistiski, vēsta laikraksts.
Direktoru padome šo lēmumu pieņēma pēc tam, kad klajā nāca intervija ar Venneru, kurā, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņa gaidāmajā grāmatā par roka leģendām “The Masters” tiks publicētas sarunas tikai ar “septiņiem baltajiem puišiem” (ar Bobu Dilanu, Džeriju Garsiju, Miku Džegeru, Džonu Lenonu, Brūsu Springstīnu, Pītu Taunsendu un Bono no U2).
Uz to Venners atbildēja: “Kas attiecas uz sievietēm, tas ir tikai tas, ka neviena no viņām nebija tik intelektuāli izteiksmīga.” Pēc viņa teiktā, Greisa Slika (Grace Slick) un Dženisa Džoplina (Janis Joplin) nekļuva par rokenrola filozofēm. “Cilvēki, kurus es intervēju, bija sava veida roka filozofi,” piebilda Venners.
Un, runājot par melnādainajiem izpildītājiem, “Rolling Stone” izdevējs piebilda, ka Stīvijs Vonders, Mārvins Gejs vai Kērtiss Meifīlds “vienkārši nespēja formulēt savas domas”.
“Paskatieties, par ko rakstīja Pīts Taunsends vai Miks Džegers, tās bija dziļas lietas par noteiktu paaudzi, īpašs gars un īpaša attieksme pret rokenrolu. Nav tā, ka citi nebūtu tik lieliski, bet tieši šie mūziķi spēja to noformulēt,” sacīja Venners.
Viņš arī piebilda, ka, iespējams, ir pārāk “vecmodīgs”, lai grāmatā iekļautu stāstu par melnādainu izpildītāju vai sievieti, kura “neatbilst citu varoņu vēsturiskajam standartam” tikai tādēļ, lai gūtu labu sabiedrības reakciju.
Pēc intervijas publicēšanas Venners atvainojās par “komentāru izteikšanu sarunā ar NYT, kas mazināja melnādaino izpildītāju un sieviešu ieguldījumu, ģenialitāti un ietekmi”.
“Masters ir interviju apkopojums, ko esmu veicis visas savas karjeras laikā. [… ] Tajā nevajadzētu iekļaut visu mūziku un tās dažādos un svarīgos radītājus, bet gan atspoguļot manas karjeras labākos mirkļus un intervijas, kas, manuprāt, ilustrēja manas pieredzes plašumu,” piebilda Veners.
Viņš atzīmēja, ka viņš “pilnībā saprot slikti izvēlētu vārdu mulsinošo raksturu” un tāpēc “lūdz piedošanu un pieņem sekas”.
Avots: NYT
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!