Viesnīcas ir neizbēgams tūrisma maršruta punkts, kurā kaut reizi pabijis ikviens, kurš vai nu darba darīšanās, vai atpūtas nolūkos devies ceļojumā uz citām zemēm. Pirms izvēlēties naktsguļas vietu, visbiežāk rūpīgi izpētām hoteļu piedāvātos pakalpojumus un izlasām citu tūristu atsauksmes, kuri mūsu potenciālo apmešanās vietu ir redzējuši paši ar savām acīm.
Taču izrādās, ka ir daudz kas tās, kas palicis nemanāms pat pašiem skrupulozākajiem klientiem.
Vietne Quora, kurā uz lasītāju jautājumiem atbild profesionāļi, sniegusi viesnīcu attīstības uzņēmuma Beechmont Hotels Corporation speciālista Maikla Foresta Džonsa (Michael Forrest Jones) atbildes uz vaicājumu, kas klientiem netiek atklāts, bet būtu jāzina par viesnīcas istabām.
Lūk, viņa šokējošais vēstījums.
1. Neizmantojiet paliktņus čemodāniem
It īpaši, ja tas ir pēc skata jauks un kvalitatīvs paliktnis no koka, līdzīgs šim:
Atcerieties, ka 1) blaktis dievina koka mēbeles; 2) blaktis izplata nevis šmucīgi ļautiņi, bet gan bagāža, kas pabijusi „blakšu perēklī”.
Padoms: ja paliktnis čemodāniem ir no metāla, izmantojiet to bez bažām – tas blaktīm nav tīkams. Vai arī izkravājiet čemodānu uz flīžu grīdas vannas istabā (bez šaubām, vispirms ir jāpārliecinās, vai tā ir tīra!). Taču pēc tam neaizmirstiet ceļasomām aizvilkt rāvējslēdzējus.
2. Neizmantojiet segas, gultas pārklājus un pledus
Aizmetiet tos uzreiz kaktā, bet ar silto segu apsedzieties tā, lai tā neskartos pie ādas.
Patiesībā visam, kas saskāries ar liela ļaužu skaita ādu, vajadzētu tikt mazgātam ik reizi, kad viesnīcas numurs tiek sagatavots nākamajiem klientiem. Taču daudzi nedārgie hoteļi šo noteikumu ignorē. Jāņem vērā, ka viesnīcas zvaigznīšu skaits un pakalpojumu augstā cena ideālu tīrību tomēr negarantē.
Viesnīcas, kurām rūp reputācija, vairs nepārklāj gultām segu pilnībā (ja nu vienīgi tādu, kas tiek mazgāta kopā ar visu pārējo gultasveļu). Segu visbiežāk salocītu mēdz nolikt gultas kājgalī, piemēram, šādi:
Šādi saklāta gulta var būt bīstama: pārklājs „sašmucējis” tīros palagus:
Ja runājam par siltajām segām un plediem, daudzās viesnīcās tos mēdz mazgāt vienīgi tad, kad uz tiem ir acīm redzami traipi, tāpēc uzsedziet tos vienīgi virs palaga.
3. Nekad nelietojiet mazos dvielīšus lētās viesnīcās
Kaut gan vislabāk tā dēvētos roku dvieļus nelietot nekādās viesnīcās, izņemot tos hoteļus, kur tie tiek mazgāti un dezinficēti patiešām pienācīgā veidā (taču to noskaidrot var vienīgi tad, ja jums ir „savs cilvēks” no viesnīcas personāla).
Vai zināt, kā šos dvieļus visbiežāk mēdz izmantot vīrieši vai mīlnieku pārīši, kas apmetas viesnīcā?.. Parasti mazos dvielīšus istabenēm nākas savākt no grīdas, kur tie mētājas līdzās gultai…
Padoms: Turpretī biezos neliela izmēra frotē dvieļus ne tikai drīkst lietot, bet arī tas ir ieteicams – bet vienīgi kā paklājiņu, uz kura liksiet kājas, kad izkāpsiet no dušas. Neslaukieties ar tiem!
4. Neuzticieties durvju actiņai
Sākot ar četrzvaigžņu un vairāk viesnīcām numuru durvīs mēdz būt actiņa, taču te nu ir jautājums – vai tajā nav iemontēta slepenā videokamera? Jums tas šķiet absurds? Neesiet tik kategoriski: tā mēdz būt, un pat biežāk nekā jums šķiet.
Ja pamanāt skrambas vai kādus citus durvju bojājumus actiņas rajonā – bez kautrēšanās pieprasiet citu numuru.
Taču pat tad, ja viss šķiet kārtībā, labāk būs, ja pasargāsiet sevi no tādām „spiegošanas” ierīcēm – durvju actiņas, kurā iemontēta video kamera:
Pietiks ar to, ka aiztaisīsiet actiņu ar papīru (taču uzmanieties, lai spējat to izņem, kad dosities prom). Nav jākļūst paranoiķim, bet piesardzība nenāks par ļaunu, ņemot vērā to, ka internetā čum un mudž dažādas viesnīcās slepeni filmētas „nepieklājīgas ainiņas”.
Pats grandiozākais tāda veida skandāls izraisījās 2008.gadā, kad internetā tika nopludinātas viesnīcā caur durvju actiņu nofilmētās ainiņas ar pliku ASV televīzijas sporta kanāla reportieri Erīnu Endrjūsu.
Par populārām personībām uzzina plaša sabiedrība, bet „vienkāršu ļaužu” spiegošana, labākajā gadījumā, var būt kāda slima cilvēka izklaide, bet sliktākajā – šantāžas rīks.
Padoms: ja pie viesnīcas numuriņa durvīm kāds klauvē, bet actiņā neviens nav redzams, nesteidzieties uzreiz atvērt. Piezvaniet administratoram: darbiniekam būtu jāzina, vai pie jums devies kāds viesnīcas kalpotājs. Tāpat arī nekautrējieties vērsties pie viesnīcas menedžera, ja esat pamanījis gaitenī bez redzama iemesla slaistāmies kādu cilvēku. Nešaubieties, viņam tur nevajadzētu atrasties, un ja viesnīcas personāls viņu uzreiz neaizraida, nākamreiz labāk izvēlieties citu hoteli.
5. Ēšanas laikā nepieskarieties televizora pultij
TV pults, lampas slēdzis pie gultas un telefona klausule – paši netīrākie priekšmeti ikvienā numurā, pat viesnīcas greznajos luksusa apartamentos. Lai kā vēlētos, tos nav iespējams pilnībā notīrīt, jo uzkopšanai ir atvēlēts ierobežots laika sprīdis – visbiežāk, tikai 20-30 minūtes.
Tāpēc vai nu paši rūpīgi notīriet pulti un pārējo ar dezinficējošām salvetēm, vai dariet šādi:
Un vēl kaut kas par viesnīcām, ko jums personāls neatklās
Jūs jau būsit sapratuši, ka viesnīcas nav tīrības paradīze. Vienīgais, par ko nav jāšaubās – gultasveļa, viss pārējais tīrs ir tikai nosacīti.
Piemēram, glāzes un citi trauki – vai zinājāt, ka uzkopjot numuriņu, tie vienkārši tiek izskaloti ar ūdeni turpat vannas istabā? Un kafijas automāts? Vai esat pārliecināti, ka tas ir pamatīgi iztīrīts (kaut gan noteikumos tas ir paredzēts) pēc iepriekšējo viesu aizbraukšanas, kuri tur, iespējams, vārīja sazin ko?
Un visbeidzot vajadzētu iegaumēt, ka liels zvaigznīšu skaits it nemaz negarantē ideālu servisu. Pasaules standarti paģērē, ka ikvienai viesnīcai savi viesi ir jāapkalpo ideāli, neraugoties uz zvaigznīšu skaitu. Viesnīcas viena no otras atšķiras nevis ar apkalpošanas kvalitāti, bet gan ērtību ziņā – sākot ar numuru platību un beidzot ar kontaktligzdu skaitu numuriņā.
Turklāt mūsdienās daudz svarīgāks ir reitings, kuru veido tūristu atsauksmes, un ja 4-zvaizgnīšu viesnīca saņems „vieninieku”, tas nekāds „zvaigžņotais statuss” nepadarīs to populāru.
Avots: Quora
Slimnieki raksta…..
ko tiešām viesnīcā ievēroju – ņemu līdzi savas gumijas čībiņas, ar ko iet dušā.
Nu mazliet pa šerpu… Ja jāpiesienas tādiem sīkumiem, tad jādzīvo kapsulā!
Muļķības