Svētku uguņošana un salūts šogad ir aizliegti

salūts

Valdība otrdien, veicot izmaiņas normatīvajā regulējumā, atļāva valsts un pašvaldību iestādēm īstenot tikai tādas svētku aktivitātes, kas neveicina cilvēku nekontrolētu pulcēšanos vai epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu. Līdz ar to ārkārtējās situācijas laikā līdz 2022. gada 11. janvārim ir liegti tādi publiski pasākumi kā uguņošana un salūts.

Ņemot vērā, ka laika posmā līdz ārkārtējās situācijas beigām gaidāmas vairākas svētku un piemiņas dienas, – Ziemassvētki, gadu mija un citas, – normatīvais regulējums papildināts, nosakot, ka valsts un pašvaldību iestādes drīkst īstenot aktivitātes šo dienu atzīmēšanai, piemēram, izgaismojot pilsētvidi, izvietojot svētku dekorācijas, veidojot ārtelpu izstādes un ekspozīcijas u.tml., vienlaikus nosakot par pienākumu nodrošināt, lai ar šīm aktivitātēm netiktu veicināta cilvēku nekontrolēta pulcēšanās.

Tāpēc noteikts liegums rīkot salūtus, uguņošanas priekšnesumus un performances, kas notiek noteiktā laikā un vietā, un kur varētu būt paredzams liela cilvēku skaita pulcēšanās risks, kā arī grūtības ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, tajā skaitā 2 metru distanci.

Būs daļa sabiedrības, kas par aizliegumu saskums, bet lielākā daļa, mājdzīvniekus ieskaitot, vismaz šogad gadumijā jutīsies komfortabli.

Pēkšņi sācies salūts suni spēj ārkārtīgi nobiedēt, panikas brīdī viņš centīsies bēgt vai paslēpties drošā vietā. Nemaz nerunājot par neaprakstāmo stresu, kas pārņem dzīvnieku, šīs cilvēku izklaides spēj suni satraukt tik ļoti, ka viņš vēl ilgi trīcēs pie visām miesām un nebūs iespējams viņu nomierināt.

Lai saprastu, kāpēc suņi tik ļoti baidās no uguņošanas un kā viņiem palīdzēt, būtu jāsaprot šo baiļu iemesli.

Kāpēc sunim nepatīk uguņošana?

1. Uguņošana ir ļoti skaļa

Uguņošana rada skaļu troksni. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem tā patīk, bet galvenais iemesls, kāpēc tā biedē dzīvnieku. Jo īpaši tāpēc, ka suņiem ir daudz jūtīgāka dzirde nekā cilvēkiem.

Neņemiet suni līdzi uz pasākumu, kurā gaidāma uguņošana. Esot mājās, turiet savu mīluli iekštelpās – istabā, kurā ir iespējams ieslēgt mūziku vai radīt jebkādu fona troksni vai ikdienas skaņas, lai mazinātu pēkšņo uguņošanas troksni.

2. Uguņošana sākas bez brīdinājuma

Visas lietas, kas uzrodas bez brīdinājuma, suni biedē, tostarp pērkona dārdi vai vetārsta apmeklējums. Sunim šķiet, ka uguņošana pēkšņi pārtrauc citkārt mierīgu vakaru ar skaļiem un nesakarīgiem blīkšķiem, paukšķiem un šņākšanu.

Var mēģināt pieradināt suni pie uguņošanas – pirms gaidāmajiem svētkiem atskaņot uguņošanai līdzīgas skaņas. Atcerieties, tas jādara vairākus mēnešus iepriekš, pakāpeniski palielinot skaņas intensitāti.

3. Uguņošana simbolizē draudus

Suņiem uguņošana saistās ar draudiem. Tā ir pēkšņa un skaļa, tādējādi radot sunim paniku, dusmas, bailes un citas negatīvas emocijas. Esiet mierīgs un palīdziet sunim ar savu klātbūtni, paņemiet klēpī (ja dzīvnieka augums to atļauj) un nomieriniet.

4. Suns jūtas apjucis un viegli ievainojams

Ja uguņošana ir radījusi sunim trauksmi, stresu un bailes, turklāt neviens nav blakus, lai suni nomierinātu, šī sajūta pieaugs un turpināsies līdz uguņošanas beigām vai pat vēl ilgāk. Suns ir apjucis un jūtas neaizsargāts, tāpēc šādā gadījumā suns var arī bēgt.

Tomēr, neraugoties uz aizliegumu, visticamāk atradīsies kāds, kurš salūta veidā bliezīs debesīs naudu. Ja nevarat svētku vakarā būt blakus savam mīlulim, varbūt ir iespējams pirms svētkiem nogādāt suni kādā klusākā apkaimē pie draugiem vai radiem, kur uguņošana nav tik ļoti dzirdama. Uguņošanas laikā nodrošiniet mājdzīvniekam guļvietu klusā un mierīgā vietā iekštelpās, kas radīs sunim sajūtu, ka viņš ir paslēpies.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar