Pašlaik iezīmējusies jauna tendence – stacionāros smagā stāvoklī nonāk Covid-19 pacienti vecumā no 45 līdz 55 gadiem, pagājušās nedēļas valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.
Pēc viņa paustā, mediķu prognozes un cerības nav piepildījušās. Pašlaik ir iezīmējusies tendence, kas turpinās jau no marta, ka pacientu klīniskais stāvoklis kļūst daudz smagāks.
“To statistikā nevar redzēt, un, ja arī skaitliski kopējais stacionēto pacientu skaits nav tik liels, pacienti iestājas ar ļoti nopietnām veselības problēmām.
Šobrīd ļoti smagā stāvoklī mēs redzam pacientus vecuma grupā no 45 līdz 55 gadiem, ko neredzējām ziemā, kad bija daudz pacientu.
Šajā vecuma grupā smagā stāvoklī esošo īpatsvars ir krietni lielāks,” informēja RAKUS pārstāvis.
“Principā ir mainījusies pacientu struktūra, kas attiecīgi nozīmē, ka personāla noslodze ir palielinājusies, arī uz mazāku pacientu skaitu ieguldītais darbs nepieciešams daudz lielāks. Par laimi, mēs esam saņēmuši to aprīkojumu, kas bija paredzēts Covid-19 ārstēšanai, un tehnoloģiski mēs esam nodrošināti,” atzina Višņakovs.
Nepieciešamības gadījumā aprīkojums tiekot novirzīts uz tiem stacionāriem, kur atrodas pacienti smagākā stāvoklī.
Vienlaikus Višņakovs pauda bažas arī par personāla noslodzi, jo pandēmijas dēļ darbinieki gadu nav bijuši atvaļinājumā. Pašlaik, dodoties atvaļinājumā daļai kolēģu, palielinās pārējo noslodze.
Tāpat mediķi ir izdeguši emocionāli, atzina RAKUS speciālists. Mediķu emocionālo stāvokli ietekmē arī pacientu mirstības rādītāji.
“Mums priekšā nopietnas problēmas ar neatliekamās plūsmas nodrošināšanu,” vērsa uzmanību RAKUS speciālists.
Ņemot vērā ilgstoši ierobežotu plānveida un ambulatoro palīdzību, pašlaik vērojams nopietns neatliekami ārstējamo pacientu pieaugums, viņš sacīja. Pēdējā laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests RAKUS katru dienu nogādā vidēji 100 pacientu, un kopējais to skaits sasniedz 150, kas ir ievērojami vairāk nekā iepriekš.
Pieaug arī to pacientu skaits, kas stacionārā nonāk ar kritiski ielaistām hroniskām slimībām. “Mums priekšā ir ļoti grūta vasara,” pārliecināts Višņakovs.
Ņemot vērā Covid-19 gultu noslodzi, šodien lemts sagatavot vēl 24 gultas šādiem pacientiem. Tāpat slimnīcā atvērtas papildu observācijas gultas tiem pacientiem, kuru prognozētais uzturēšanās laiks stacionārā ir līdz 24 stundām.
Višņakovs norādīja, ka līdz šim RAKUS bija stacionēti vairāki Covid-19 pacienti pēc pilna vakcinācija kursa, taču viņi bija inficējuši starp abām vakcīnas devām, burtiski dažas dienas pirms otrās devas saņemšanas, un slimojuši bez simptomiem. Savukārt neviens pacients, kas būtu inficējies pēc pilnas vakcinācijas kursa, stacionārā nav nonācis.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: TVnet
baidieties!