Britu zinātnieki izpētījuši, cik gadu vecumā sievietei dzimst gudri bērni.
Jaunākie pētījumi šajā jomā tika veltīti jaundzimušo attīstības un veselības novirzēm no normas, ja sieviete par māmiņu kļuvusi gados jauna vai vidējā vecumā.
Eksperti secinājuši, ka pats veiksmīgākais vecums bērna ieņemšanai un dzemdēšanai sievietei ir 30 līdz 39 gadi.
Londonas Ekonomikas skolas doktore Alise Goisisa (Alice Goisis) veica 18 tūkstošu jaundzimušo, viņu māmiņu vecumu un citu organisma īpatnību datu analīzi.
Pētījuma rezultāti liecina, ka bērni, kas dzimuši 23 – 29 gadus vecām māmiņām attīstības ziņā atpaliek no zīdaiņiem, kurus pasaulē laidušas māmiņas, kas pārkāpušas četrdesmit gadu slieksni.
Tomēr pētījuma rezultāti parādīja arī to, ka „vēlajiem” bērniem biežāk vērojama aptaukošanās. Tas ir saistīts ar to, ka sievietes pēc 40 gadu vecuma mazāk uzmanības pievērš savam uzturam un ir mazāk enerģiskas nekā jaunas sievietes, skaidro britu zinātnieki.
“Sievietes, kas savu pirmdzimto pasaulē laiž pēc 30 gadu vecuma, visbiežāk ir izglītotākas un ar augstākiem ienākumiem. Šīm sievietēm ir stabilas attiecības, grūtniecība – plānota un mātes lomu viņas uztver ar daudz lielāku atbildību”, — rezumē Goisisa.
Zinātnieki arī vērš uzmanību uz to, ka speciāli vilcināties ar mazuļu laišanu pasaulē nav vēlams.
Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!
Avots: Metro
khm… ekonomikas augstskola?