Nīderlandē dronus medī īpaši trenēti ērgļi

ērgļi

Dronu – bezpilota lidaparātu,  mūsdienās var iegādāties visi, kas vēlas un kam ir pietiekami naudas šādam priekam. Toties drošībniekiem tie sagādā īstas galvassāpes  – droni debesīs grūti identificējami, vēl grūtāk tos pārtvert, kā arī noskaidrot to vadītāju nodomus. Nīderlandē rasts risinājums šai mūsdienu tehnoloģiju radītajai problēmai –  lidaparātu pārtveršana uzticēta īpaši trenētiem ērgļiem.

Paredzēts, ka īpaši apmācītie putni tiks palaisti debesīs gadījumos, kad drošībnieki piefiksētu bezpilota lidaparātu uzskatīs par potenciālu draudu sabiedrības drošībai. Piemēram, dažādu politisku vizīšu un valstij nozīmīgu pasākumu laikā, kā arī tad, ja drons fiksēts lidināmies pārāk tuvu lidostai.

.

ērgļi

.
Tādējādi Nīderlande ir pirmā valsts pasaulē, kur policijā “strādā” ērgļi,  „The Guardian” pastāstījis Nīderlandes policijas pārstāvis. Nīderlandes policija 12. septembrī pirmoreiz publiski demonstrēja dresēto ērgļu prasmi nomedīt dronus.  Ērgļu trenēšana tika uzsākta jau 2015. gada sākumā, un pēc paraugdemonstrējumiem policisti bijuši apmierināti ar ērgļu panākumiem.
.
Testu mērķis – noskaidrot labāko veidu kā, uzkūdot ērgļus, bezpilota lidaparātus notriekt. „Ērgļi dronus uztver kā savu upuri un metas tiem virsū. Vēlāk ērgļi izraugās drošu vietu un nosēžas, neizlaižot dronu no nagiem,” stāsta policijas pārstāvis. Nīderlandes policija jau paguvusi iegādāties paši savus ērgļus – to vecums ir ap pieciem mēnešiem. Šobrīd darbam ar putniem paredzēts speciāli instruēt aptuveni simts likumsargu un jaunās „spārnotās komandas” darbu varētu uzsāk jau nākamajā vasarā.
.

.

Kā ziņo policijas pārstāvis, šobrīd likumsargi joprojām testē jauno metodi, izmantojot specializētas kompānijas „Guard From Above” pakalpojumus. Nevietā aizklīduši droni gan Nīderlandē, gan arī citur pasaulē tik tiešām kļūst par arvien lielāku problēmu, taču pagaidām veiksmīgāku bezpilota lidaparātu apkarošanas metodi atrast nav izdevies. Tiek arī pētīts, vai kā alternatīvu dresētu ērgļu policijas vienībām nebūtu iespējams izmantot speciālus tīklus dronu ķeršanai. Papildu tam tiek apsvērtas arī modernākas metodes, piemēram, elektroniski pārņemt debesīs nevēlamo dronu vadību.
.

Dzīvnieku tiesību aizstāvjus policisti mierina – līdzšinējie testi uzrāda, ka putni šajos uzlidojumos necieš, bet drons pēc nonākšanas ērgļa nagos parasti “neizdzīvo”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!
Avots: The Guardien

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments