Nespēj koncentrēties darbam? Šie padomi palīdzēs

Nespēj koncentrēties darbam un galvā ir migla? Acīmredzot, vai nu brīvdienu bija par daudz, vai svētki par īsu. Dzer jau ceturto tasi kafijas, bet tev tik un tā nav spēka, lai pabeigtu atskaiti vai uzrakstītu pēdējo nodaļu projektam? Piedāvājam piecus paņēmienus, kas palīdzēs beidzot koncentrēties darbam un uzlabos produktivitāti.

1. Ieslēdz mūziku
Pareizi piemeklēta līmeņa troksnis paskubinās tavas smadzenes un palīdzēs strādāt ar lielāku produktivitāti, apgalvots žurnālā Consumer Research publicētajā pētījumā. Svarīgi atrast zelta vidusceļu — lai mūzikas skaņas nenovērstu uzmanību, bet arī neiežūžotu snaudienā. “70 decibelu skaļa mūzika (apmēram kā fonā ieslēgts televizors) paskubinās abstrakto domāšanu un paaugstinās radošumu”, — skaidro filozofijas doktors un pētījuma autors Ravi Mehta. Ja nezini, kur meklēt pareizo melodiju, izmēģini vietni focusatwill.com — mūzikas servisu speciāli izklaidīgiem biroja melomāniem.

2. Sakārto sava darba vietu
Kārtības ieviešana ne tikai samazina stresa līmeni, bet arī sniedz atelpu smadzenēm. Prinstonas universitātē veiktais pētījums liecina, ka nekārtība uz rakstāmgalda konkurē ar darbu par tavu uzmanību, kas samazina produktivitāti un liek kļūt nervozam.

3. Atver YouTube
Kas gan var būt kopīgs video ar kaķīšiem un Edija Mērfija stand-up? Tie abi paaugstina tava darba ātrumu un precizitāti. Vācijā veiktā pētījuma dalībnieki, noskatījušies pāris stand-up rullīšus, ar matemātikas uzdevumiem tika galā par 12 procentiem veiksmīgāk nekā tie, kuri bija vērojuši emocionāli neitrālu video. Bet Hirosimas universitātes zinātnieki atklājuši, ka noskatoties mīlīgus un smieklīgus video cilvēks jūtas vairāk aizsargāts un rīkojas piesardzīgāk, kas samazina pieļauto kļūdu procentu un paaugstina uzdevuma veikšanas ātrumu.

4. Apģērbies siltāk
HVAC&R veiktais pētījums pierādījis, ka cilvēki strādā daudz efektīvāk, ja telpā ir 22 grādu temperatūra (vairumā biroju valda 21 grādu temperatūra). “Zemāka temperatūra pazemina roku motoriku, kas apgrūtina teksta ievadīšanu, kā arī pazemina koncentrēšanās spējas”, — skaidro filozofijas doktors un šī pētījuma autors Alans Heidžs.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments