Mobilo tālruņu lietotājiem ieteikts dzēst 12 “Android” lietotnes

Mobilo tālruņu lietotājiem rekomendēts dzēst 12 “Android” lietotnes, kuras “Google” ir izslēgusi no “Play Store” platformas. Šīs lietotnes ar viltu lietotājiem lika skatīties nebeidzamas reklāmas, kā arī centās nozagt sensitīvus datus, secinājuši kiberdrošības kompānijas “Dr. Web” speciālisti, vēsta ārvalstu mediji un apollo.lv. 

Tiek norādīts, ka daļa no šīm lietotnēm ir visai populāras, un tās lejupielādētas vairāk nekā piecus miljonus reižu visā pasaulē.

Daļa no dzēstajām lietotnēm ir tādas, kuras solīja lietotājiem dažādus bonusus par vingrinājumu veikšanu. Piemēram, vairāk staigājot un vingrojot, lietotne piešķīra vairāk punktu un sniedza bezmaksas balvas. Kad lielākā daļa lietotāju centās saņemt šīs balvas, viņi tika bloķēti vai arī bija jāskatās nebeidzamas reklāmas, realitātē neko nesaņemot.

“The Express” vēsta, ka “Play” platformā joprojām ir viena no trim lietotnēm, kas piekopj šādu taktiku.

Tāpēc eksperti iesaka šīs lietotnes dzēst pēc iespējas ātrāk: “Lucky Step – Walking Tracker” – lejupielādēta vairāk nekā 10 miljonus reižu, “WalkingJoy” (5 miljoni lejupielāžu), “Lucky Habit: health tracker” (5 miljoni reižu; joprojām pieejama “Play” platformā.

Nākamās lietotnes, kas aizvāktas no “Google” serveriem, ir centušās izkrāpt lietotāju personīgos datus ar pikšķerēšanas palīdzību.

Pikšķerēšana ir centieni apmānīt lietotājus un likt viņiem darīt “nepareizas lietas”, piemēram, klikšķināt uz apšaubāmām saitēm, kas lejupielādēs ļaunatūru vai novirzīs uz kaitniecisku mājaslapu.

Daļa no viltus lietotnēm bijušas izveidotas kā investīciju rīki, kā arī vienkāršas un atkarību radošas spēles.

Piemēram, lai spēlētu kādu spēli, lietotājiem bija nepieciešams ievadīt personīgus datus “reģistrācijas veidnē”, kas nepieciešama “saziņai ar speciālistiem”. Visas šīs lietotnes ir dzēstas no “Play Store”, tādēļ tās nekavējoties jādzēš no tālruņiem:

– “Golden Hunt”, “Reflector”, “Seven Golden Wolf blackjack” (visas ap 100 000 lejupielādēm);

– “Unlimited Score”, “Big Decisions” (abas ap 50 000 lejupielādēm);

– “Jewel Sea”, “Lux Fruits Game”, “Lucky Clover” (visas ap 10 000 lejupielādēm).

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar