LU profesors: Iespējams, pedagogu lielākās problēmas nav finansiālās

Mārcis Auziņš

Iespējams, lielāko pedagogu neapmierinātību rada problēmas, kas nemaz nav finansiālas, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pieļāva Latvijas Universitātes (LU) profesors, bijušais rektors Mārcis Auziņš.

Viņš sacīja, ka daži Rīgas skolotāji, kurus viņš pazīst, drīzāk ar bažām raugās uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) panākto vienošanos ar valdību, kuras dēļ tika atcelts plānotais pedagogu streiks. “Cilvēki man tiešā tekstā ir teikuši: “Mēs ceram, ka pēc šī mums algas nesamazinās, jo šobrīd algas mums ir lielākas nekā tās, kas tika panāktas, vienojoties starp valdību un arodbiedrībām.””

Auziņš uzskata, ka pedagogu neapmierinātības pamatā ir sajūta, ka viņu darbs netiek novērtēts. Otra lielā problēma esot tā, ka vaina vienmēr tiek meklēta valdībā.

LU profesors atzīmēja, ka, piemēram, problēmu ar nepietiekamo mācību materiālu klāstu, visticamāk, attiecīgo nozaru skolotāji paši varētu risināt efektīvāk, piedāvājot ministrijai variantus, kā šos materiālus īsā laikā profesionāli sagatavot par atbilstošiem valsts budžeta līdzekļiem.

Lūgts komentēt, vai ir pareizi tādus fundamentālus jautājumus kā izglītības finansējums risināt priekšvēlēšanu laikā, Auziņš atzina, ka šajā laikā izdarīt spiedienu uz valdību neapšaubāmi ir vienkāršāk. “Mēs saprotam, ka tuvojas vēlēšanas un partijas, kuras šobrīd ir pozīcijā pie varas, ir tās, ar kurām notiek sarunas, un kuras gribētu labi startēt arī gaidāmajās vēlēšanās, tāpēc es domāju, ka šis brīdis nav izvēlēts nejauši, un arodbiedrību vadītāji ir politikā gana pieredzējuši cilvēki,” rezumēja profesors.

Kā ziņots, pedagogi iepriekš bija plānojuši 19.septembrī sākt streiku, taču valdība un LIZDA 16.septembrī vienojās par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, tādēļ plānotais streiks tika atcelts.

Balstoties uz panākto kompromisu, Ministru kabinets ārkārtas sēdē sestdien lēma par pedagogu atalgojuma grafika izstrādi 2023.-2025.gadam. Vēlāk valdībā izveidotais atalgojuma grafiks tiks izmantots vidēja termiņa budžeta plānošanai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

3 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
šoko loko
šoko loko
2 gadus atpakaļ

LU profesora aldziņa ir virs 100 000 e gadā, bet skolotājam 10 000 e. Skaidrs, ka Mārcim nav īpašu finansiālu problēmu.

aa10aa
aa10aa
2 gadus atpakaļ

Cilvēkiem no malas ir sajūta, ka skolotāji paši nezina, ko grib. izrādās algas jau šodien ir lielākas par solītajām,
ja nu vienīgi grib, lai arī tiem, kam ir pusslodzes darbs, maksa par pilnu, bet vai tas būtu godīgi?

Vāks
Vāks
2 gadus atpakaļ

Kādus mācību materiālus?! Par kādiem valsts budžeta līdzekļiem?! Vai tad padsmit miljoni no ES nebija paredzēti kompetenču izglītības ieviešanai? Bet iztērēja jau vairāk kā 20 miljonus EUR? Kur ir rezultāts? Kādā veidā notrallināja šo naudu, ja nav pat mācību materiālu?