Sieviešu tiesību aktīvistes rīko konkursu un aicina sievietes iesūtīt savas fotogrāfijas, kurās ir redzamas ar spalvainām padusēm. Konkursa rīkotāja kopā ar tādām slavenībām kā Džemima Kērka (Jemima Kirke), Madonna, Mailija Sairusa un Lena Danhema (Lena Dunham) izaicina vispārpieņemto uzskatu, ka sieviešu padusēm ir jābūt izskūtām.
“Vīriešiem ir lielāka brīvība, ja runājam par viņu ķermeni. Ja daži cilvēki nevēlas skūties, arī citiem nevajadzētu domāt, ka spalvainas paduses ir pretīgas, nehigiēniskas, nekulturālas vai nepietiekami sievišķīgas,” norāda Ķīnas spalvaino padušu fotogrāfiju konkursa rīkotāja Šiao Meili (Xiao Meili).
Visticamāk, šajā jautājumā īpaši dedzīgi viņai piekristu Džemima Kērka. Pirms neilga laika aktrises spalvainās paduses tika nofotografētas apbalvošanas ceremonijā. Brīvdomīgā ekrānu dīva nonāca kritikas krustugunīs un kļuva par izsmiekla objektu. Visu vēl vairāk uzkurināja E! Online, kas publicēja rakstu ar virsrakstu “Fui!”. Kērkas padušu spalvas aizēnoja daudzus dizainerus, kas tovakar saņēma balvu.
Kērka kā atbildi savā Twitter kontā ievietoja Sofijas Lorēnas bildi ar vienkāršu lūgumu izbeigt šo diskusiju.
Vai patiešām dzīvojam 2015. gadā? Kā var vienas sievietes lēmums izskatīties tā, kā to lēmusi daba, izraisīt tik vētrainas diskusijas? Vai tad Lēdija Gāga savā dziesmā nedziedāja, ka esam tādi, kādi esam piedzimuši?
Ir divas cilvēku grupas, kuras mūs ir piespiedušas veikt kaitinošus rituālus ik pēc dažām dienām: mūsu senči un 20. gadsimta reklāmas industrijas darboņi. Taču atliek piebilst, ka pirms Nair, Gilette un J. Crew krekliem, sievietes eksperimentēja ar matiņu likvidēšanu padusēs jau 4000. gadā pirms mūsu ēras.
Taču padušu skūšana nekļuva par sieviešu ikdienu līdz brīdim, kad 20. gadsimta sākumā strauji sāka attīstīties reklāmas un modes industrija. 1915. gadā Harper’s Bazaar publicēja reklāmu, kurā bija redzama jauna sieviete bezpiedurkņu kleitā reklamējam ķermeņa apmatojuma likvidēšanas līdzekļus. Tā kā šie produkti bija lēti un plaši pieejami, no spalviņām brīva āda kļuva par pašsaprotamu lietu.
Meili piebilst, ka, iesūtot savu mataino padušu fotogrāfijas, sievietes var lepoties ar saviem ķermeņiem, kādi tie ir. Nav nozīmes, vai spalviņas ir garas vai īsas, kā arī nav nozīmes garāmgājēju skatieniem.
Kērka nav pirmā un noteikti arī ne pēdējā, kura pilnībā izbauda dabas doto skaistumu. Arī Mailija Sairusa publicēja fotogrāfijas, kurās redzami viņas padušu krāsainās spalvas (arī kaunuma apmatojums).
Pavisam nesen arī komēdijseriāla “Girls” zvaigzne Lena Danhema (Lena Dunham) paziņoja, ka vairs neskūs paduses. Viņas vasaras darāmo lietu saraksta augšgalā ir izaudzēt padusēs spalvas.
Arī Madonna pagājušajā gadā publicēja fotogrāfiju ar savu dabas doto izskatu.
Sievietes visā pasaulē seko šim piemēram, publicējot savu padušu fotogrāfijas, pievienojot tādus tēmturus kā “#armpithairdontcare” un “#hairypitsclub” (man padusēs ir mati un man vienalga, mataino padušu klubs).
Ir 21. gadsimts, bet cilvēki vēl aizvien norāda sievietēm, ko viņām darīt ar saviem ķermeņiem. Sākot ar “nevalkā augstpapēdenes” līdz “nevelc to bikini”. Sievietēm liek kaunēties par saviem ķermeņiem, liekot kļūt par ideāliem, bezspalvu briesmoņiem.
Rezumējums: katram ir tiesības darīt ar savu ķermeni to, ko viņš vai viņa vēlas. Ja sieviete grib izskūt paduses, labi! Ja nevēlas, vai jums nav vienalga? Tas ir viņas ķermenis, nevis jūsu.
Padusēs man ir ļoti spalvainas daudzi smejas par to ko man darīt?
Man tādi pati problēma man ir 16 pamēģināju izskut padusēs jo bija pilns ar spalvām izkuju tā kā asins ļoti teceja no tā laika vairs ne skuju un tas padusēs ir vienk briesmigas
Mīļais dievs, debestētiņ, tak apaudz ar spalvām kaut kā mērkaķis, tik nebāz man tās paduses degunā un nelielies!