Kam jābūt mājas aptieciņā, ja esi saslimis ar Covid-19?

gripa

Darām visu iespējamo, lai nesaslimtu, bet ja nu tomēr tas ir noticis, kam jāatrodas zāļu skapītī, ja esi saslimis ar Covid-19 vai citu vīrusu un atrodies pašizolācijā vai karantīnā?

Konsultē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstniecības direktore Angelika Krūmiņa un farmācijas doktore Vija Eniņa.

  • Medikamenti, ko lieto ikdienā. Ja tev ir kāda hroniska slimība, kuras dēļ ikdienā jālieto recepšu medikamenti, laikus nodrošini zāļu rezervi aptuveni mēnesim – palūdz savam ģimenes ārstam jaunu recepti!
  • Temperatūru pazeminoši līdzekļi. Viens no efektīvākajiem šim nolūkam ir paracetamols.
  • Pretsāpju medikamenti. Derēs gan paracetamolu, gan ibuprofēnu saturoši medikamenti.
  • Sviedrējošas zāļu tējas. Labi sviedrē aveņu un liepziedu tēja, bet līdzēs arī vīgriezes ziedu, vītola vai kārkla mizu tēja (satur salicilskābes atvasinājumus – vielu, kas likta aspirīna pamatā). Derēs arī melnā plūškoka ziedu tēja.
  • Zāles kakla sāpēm. Kņudināšanai, sausuma sajūtai, sāpēm un iekaisumam kaklā noderēs smiltsērkšķu eļļa (aptiekā tā nopērkama arī dažādu aerosolu veidā). Eļļa labi dziedē iekaisušo epitēliju un mīkstina sāpīgo, iekaisušo gļotādu. Vai der arī jebkura cita eļļa? Kā alternatīvu var izmantot saulespuķu eļļu.  
  • Pretiesnu medikamenti. Der jebkuras firmas medikaments, kura sastāvā ir aktīvā viela. Tikai jāievēro, ka to nedrīkst lietot ilgāk par 3 dienām, lai deguna gļotāda nepierod. Pēc tam var lietot kādu attīrošu līdzekli, piemēram, jūras ūdeni.
  • Pretklepus sīrups un tējas. Pretklepus sīrups jāizvēlas atkarībā no garšas īpatnībām un tā, vai klepus ir sauss vai atklepojošs. Ja parādījies tikai neliels krekšķis, vari sākt ārstēšanos ar sīrupu, kura sastāvā ir tikai dabiskas vielas. Taču, ja klepus iet dziļumā un plašumā, izvēlies tādu, kura sastāvā aktīvā viela ir ķīmisks preparāts.
    Sausa klepus ārstēšanai aptieciņā liec sīrupu, kura sastāvā ir acetilcisteīns jeb ACC. Tiklīdz klepus kļūst mitrs, atklepojošs, jāpāriet uz minētajiem klepu mīkstinošajiem līdzekļiem.
    Tējas visefektīvākās būs saslimšanas sākumā. Mīkstinoša darbība ir māllēpes ziediem (šobrīd jau zied!), to var lietot kā labu atkrēpotāju, tāpat kā ceļteku tēju un gaiļbiksītes sakni. Vēl noteikti aptieciņā liec pelašķa ziedu tēju, kam piemīt arī pretiekaisuma darbība, tas stiprina arī imunitāti. No meža vēl vari paņemt priežu pumpurus (košļā vai vāri tējā).
  • Nervus nomierinošas tējas. Vija Eniņa atgādina – cilvēka imunitāte un spēja pretoties vīrusiem lielā mērā atkarīga no tā, kāds ir cilvēka psihoemocionālais stāvoklis! Ja vien nav specifisku iemeslu, kādēļ nevari kādu no zāļu tējām lietot, nervu nomierināšanai derēs raudene, kura gan nomierina, gan veicina atkrēpošanu. Arī vīgriezei ir dubultiedarbība – tā gan nomierina, gan darbojas kā sviedrētāja. Labi nomierinās arī lavandas un melisas tēja. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: santa.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments