Kā pievilināt labu laiku

atvaļinājums

Absolūti nav grūti paredzēt Brazīlijas un Ķīnas izlašu futbola mača, Latvijas un Šveices hokeja komandu spēles rezultātus vai to, ka kaimiņš pēc pusnakts sāks dziedāt “Ak jūs meži, tumšie meži…”, taču pamēģiniet noteikt gaidāmos laika apstākļus kaut vai pāris tuvākajām dienām – te izgāzīsies pat ar zibeni sisti pareģotāji un ekstrasensi.

Gaidāmo laika apstākļu prognozes, it īpaši jau šobrīd, ir zelta vērtē, jo ir atvaļinājumu laiks. Nevienam no darba brīvlaistam ļautiņam negribas mēnesi drūmi raudzīties nepārtrauktos lietus plūdos, lai pēc tam mēnesi sustu kantorī, lādot nepateicīgo klimatu, pašu sevi un nolāpītos kolēģus, kuri gozējas pludmalē vai plunčājas ezerā. Šajā sakarā piedāvāju dažus padomus, ko vajag darīt, lai uz savu galvu neizsauktu nez kādu nelaiku vai arī gluži otrādi – stimulētu laba un jauka laiciņa iestāšanos.

Lai cik tas būtu jau zināms un nodeldēts paņēmiens, taču atkārtošana ir zināšanu māte – nekad neaizmirstiet veco jociņu ar lietussargu. Ja jums šodien negribas svīst smacīgajās telpās un nožēlot to, ka sēžat darbā, nevis izklaidējaties jūrmalā, tad no rīta uzvelciet šortus, T-kreklu un baseina čības, bet lietussargu iemetiet tālākajā istabas kaktā – lietus būs klāt arī bez varžu kurcināšanas. Ja vajadzīgs silts un saulains laiks, tad nāksies vien pieciest neērtības sabiedriskajā transportā, lietussargu līdzi staipot – labāks un vienkāršāks variants, kā atbaidīt uzmācīgos nokrišņus, vēl nav izdomāts.

It kā jau otrais vienkāršākais variants ir hidrometeorologu izplatīto laika prognožu pārlapošana, taču šajā gadījumā vajadzētu būt trakoti uzmanīgiem. Ja diktors ziņu raidījumā klāsta, ka būs “saulains laiks bez nokrišņiem”, nevajadzētu, ļauni ķiķinot – mani gan jūs neapmuļķosiet! – visu jauko dienu nokvernēt mājās.

Tāpat pārpratumus var radīt arī ziņojums par to, ka “Latvijā gaidāmi grēku plūdi, smerči, tornado – vietvietām zemestrīces” – tas nebūt nenozīmē, ka todien jāieplāno pikniks brīvā dabā. Redz, varbūt kāds “biezais” apmaksājis meteorologu prognozes, bet sazin kāds laiks viņam bija nepieciešams. Šā iemesla dēļ labāk paļauties uz laika apstākļu noteikšanu pēc vecmāmiņas radikulīta un likt meteorologu mierā.

Ij neiedomājieties iesniegumu ar lūgumu piešķirt jums atvaļinājumu rakstīt visiem redzot un pēc tam vēl ar to palepoties pārējiem darba biedriem, līksmā noskaņojumā spriņģojot visiem riņķī! Šādā gadījumā atvaļinājums ir nolemts neveiksmei, ja par tādu var uzskatīt vaļošanos gultā, grāmatas lasīšanu vai seriāla skatīšanos, klausieties lietus graboņā aiz loga rūts. Iesniegums ir jāraksta mājās, zem segas, bet pēc atvaļinājuma piešķiršanas kolēģiem par to jāpaziņo starp nepārtrauktām nopūtām un ziņojumiem, ka brīvs mēnesis jums nepieciešams, lai veiktu remontu sievasmātes (vīratēva) dzīvoklī daudzdzīvokļu namā Purvciemā. Šajā gadījumā laika apstākļi uzreiz saberzēs roķeles un sūtīs svelmi.

Ja kādam nepieciešams pamatīgs negaiss ar kārtīgām lietavām, tad to var atrisināt diezgan vienkārši – atliek vien sākt laistīt dārzu, nomazgāt automašīnu vai arī atstāt dzīvoklī logu līdz galam vaļā. Ja kādam nepieciešama svelme un saulesdūriens, tad to noorganizēt ir mazliet sarežģītāk, ja nu vienīgi varētu sākt uz balkona audzēt leduslāčus, taču iebildumus varētu celt kaimiņi. Iespējams arī sākt apmeklēt solāriju, un jau tajā pašā dienā gandrīz vai identiskus apstākļus piedāvās arī rušināšanās piemājas dārziņā.

Labu laiku nodrošināšanai var lūgt palīdzību dažādiem paranormālo parādību ganītājiem, pūšļotājiem, garu izsaucējiem, šamaņiem vai pilsētas mēram – vai nu tik tiešām būs silts un saulains, vai arī vismaz būs jautri, turklāt pēc tam būs kāds, ko vainot lietavās.

Ar attiecīgo laika apstākļu pievilināšanu varat nodarboties arī pats, piemēram, buroties ap sunim atņemtu kaulu vai peldkostīmu veikala skatlogu, nepārtraukti pie sevis skaitot: “Nelīs, nelīs, nelīs!” Kas zina, varbūt sanāk, jo līdz šim taču jūs to nekad neesat mēģinājis!

Droši vien katram ir sava recepte sev tīkamākā klimata nodrošināšanai, taču pilnīgi droša nav neviena no receptēm. Ja kādam vajag simtprocentīgu svelmi, tad jāiet uz saunu, ja sauļošanās jaukumu, – tad uz solāriju, ja lietu – tad uz paša dzīvoklī esošo dušu, un nevajag traucēt Debesu tēvu ar lūgumiem. Varbūt pārējiem vajadzīgi pavisam citi laika apstākļi, bet visiem taču neizdabāsi.

Autors: Dzintars Melnis, fragments no grāmatiņas “Kaprālisms”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar