Noklīdis suns gaida saimnieku pie veikala. Suns gaida saimnieku daudzdzīvokļu nama pagalmā. Līdzīgi ieraksti un fotogrāfijas arvien biežāk parādās sociālajos tīklos, cerībā, ka pazudušā dzīvnieka saimnieks atsauksies un aizvedīs savu mīluli mājās. Vai ar fotogrāfijas ievietošanu sociālajos tīklos tiešām būs līdzēts, un kā palīdzēt nelaimē nonākušam sunim?
Pamanot noklīdušu dzīvnieku, pirmkārt, jāpārliecinās, vai viņš tiešām ir noklīdis. Varbūt saimnieks vienkārši ir iegājis veikalā. Ja patiešām vēlaties palīdzēt un esat konstatējuši, ka dzīvnieks ir pazudis, tad ar bilžu ievietošanu sociālajos tīklos varētu izrādīties par maz. Arī noklīdušam sunim ar laiku izstrādājas noteikts maršruts, kuru dienas laikā viņš izstaigā vairākas reizes, līdz ar to saimniekam ir cerība savu mīluli šādā veidā atrast. Tomēr nereti gadās, ka suns konkrētajā vietā vairs nav sastopams. Turklāt ne visi suņu saimnieki izmanto sociālos tīklus.
Vajadzētu pirmkārt informēt, ja tas ir iespējams, dienestus, kas nodarbojas ar bezsaimnieku dzīvnieku kontrolēšanu. Ja tās ir patversmes, tad dzīvnieku nogādāt patversmē un tad tālāk meklēt viņa saimnieku. Visvienkāršākais ir zvanīt uz ārkārtas izsaukumu numuru 112. Speciālistiem vajadzētu savienot ar atbildīgajiem dienestiem. Ja neviens no dienestiem nereaģē, tad apjukušam, nelaimē nonākušam sunim būtu vērts mēģināt palīdzēt saviem spēkiem. No sākuma jāsaprot, vai dzīvnieks ļausies doties rokās.
Ja suns pats izrāda interesi, nāk klāt, ir aktīvs, luncina asti, bet nevis lēni un stīvi, bet ar visu ķermeni, tad sunim drīkst uzreiz pieskarties, runāt, samīļot. Ja suņa izturēšanās ir atturīga, tad labāk viņu neaiztikt. Tas ir brīdinājums: es tev neuzticos. Nekādā gadījumā nedrīkst mēģināt šādu suni iespiest stūrī vai pie sienas un ar varu sagūstīt. Nevajadzētu arī dzīvniekam dzīties pakaļ, jo suns panikā var izskriet, piemēram, uz ielas, kur brauc automašīnas.
Bet kā tad pievilināt noklīdušu, nobijušos dzīvnieku?
Vajag notupties, skaidro speciālisti. Tad suns nejutīsies tik apdraudēts. Ja rādīsiet našķi izstieptā plaukstā, nevajag bāzt roku pie suņa purna. Ja suns pats nāk klāt un ņems kārumu, tad varat ar viņu kontaktēties un mēģināt viņam pieskarties. To sarīt vajag sunim nevis no augšas, bet labāk ar izstieptu roku, atvērtu plaukstu no apakšas. Suns tad būs mazāk piesardzīgs,” skaidro kinologs.
Noklīdušam sunim parasti mēdz būt kakla siksna. Nekādā gadījumā nevajag vilkt suni ar rokām uz mājām. Dzīvnieks ir jāpiesien pie siksnas, šalles vai kādas auklas. Tikai jāatceras, ka līdzīgi kā dodot kārumu, suni pie siksnas piesiet vajadzētu no apakšas, nevis augšas. Pēc tam var meklēt suņa saimnieku.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!