Pirmajā Latvijas alus kongresā neviltotus klātesošo aplausus izpelnījās Bruklinas alus darītavas aldaris Garets Olivers sacīdams: “Mēs ražojam prieku! Mēs radām prieku!”.
Cilvēka dabā ir tiekties pēc baudas, tiekties pēc prieka, kas rodas no baudas. Labs alus ir tas, kas rada baudu un prieku. Tas, protams, lietots ar mēru, nenoliedzami ir latviešu tradicionālās kultūras nozīmīga sastāvdaļa.
Tāpēc šogad, 5. februārī, Ventspils Livonijas ordeņa pilī, apliecinot alus nozīmi un izvērtējot 2015.gadā paveikto, tiks godināti izcilākie Latvijas alus darītāji un nozares nozīmīgākie sasniegumi. Pasākumā aldariem tiks pasniegta „Latvijas Alus gada balva” desmit ierastajās un vēl vienā, īpašā nominācijā:
- Lielākais alus tirdzniecības kāpums Ho-Re-Ca grupā;
- Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā;
- Lielākais kāpums alus eksporta tirgū;
- Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā;
- Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums;
- Gada alus reklāmas tēls;
- Gada alus iepakojums;
- Oriģinālākais alus kauss/glāze;
- Gada jaunums;
- Gada izaugsmes balva – Gada veiksminieks.
Divpadsmitā nominācija šogad būs „Ventspilnieku simpātiju balva”, kuru personīgi pasniegs Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Speciālā nominācijā „Par mūža ieguldījumu alus nozarē” šogad par nenovērtējamu ieguldījumu alus un kvasa ražošanas nozarē, ”Iļģuciema” rūpnīcas attīstībā, ziedojot tam visu darba mūžu, nominēts Vjačeslavs Šamarins. Meistars Šamarins arī šodien turpina bagātināt nozari ar jauniem dzērieniem.
“Latvijas alus gada balvu” pirms pieciem gadiem iedibināja biedrība “Alus brālība”, lai popularizētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu, kā arī veicinātu alus darītavu savstarpējo sadarbību.
Šo gadu laikā „Latvijas Alus gada balvas” pasniegšanas ceremonija ir kļuvusi par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem.
Biedrība “Alus brālība” apvieno alus brūvēšanas un alus baudīšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas un veicināt kulturālu alus baudīšanu. „Alus brālība” apvieno alus un tradīciju cienītājus, kuru ikdienas darbs un brīvais laiks ir saistīti ar alus kultūru un tās popularizēšanu.