Vakcīna pret Covid-19, ko izstrādā starptautiskā kompānija “Pfizer” kopā ar Vācijas kompāniju “BioNTech”, ir vismaz par 90% efektīva, liecina vakcīnas klīnisko izmēģinājumu datu sākotnējā analīze un par to vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.
Farmācijas giganta “Pfizer” un biotehnoloģiju kompānijas “BioNTech” pārstāvji labos rezultātus nodēvējuši par “lielisku dienu zinātnei un cilvēcei”.
Uzņēmumi uzsver, ka vakcīnas izmēģinājumu laikā nav tikuši konstatēti būtiski vakcīnas izmantošanas riski.
Vakcīnas izmēģinājumos piedalījās 43 500 cilvēku visā pasaulē.
Abu uzņēmumi jau pieteikušies vakcīnas ārkārtas apstiprināšanai un cer, ka šis apstiprinājums varētu tikt saņemt jau līdz šī mēneša beigām.
Saskaņā ar sākotnējiem rādītājiem, pacientiem aizsardzība pret inficēšanos parādījusies septiņas dienas pēc otrās no divām devām un 28 dienas pēc pirmās devas.
Pagaidām arī nav skaidrs, cik ilgi šī imunitāte darbojas.
“Mūsu Covid-19 vakcīnas trešās fāzes izmēģinājumu pirmie rezultāti sniedz sākotnējās liecības par mūsu vakcīnas spēju novērst Covid-19,” paziņoja “Pfizer” priekšsēdētājs un izpilddirektors Alberts Burla. “Mēs esam ievērojami tuvāk tam, lai sniegtu cilvēkiem visā pasaulē nepieciešamo izrāvienu un palīdzētu izbeigt šo veselības krīzi.”
Labos rezultātus vakcīna uzrādījusi trešajā izmēģinājumu fāzē, tomēr abi uzņēmumi uzsver, ka publiskotie rezultāti nav galīgie.
Līdzšinējie rezultāti balstīti uz rezultātiem, kas iegūti no 94 Covid-19 slimniekiem. Izmēģinājumi tiks turpināti līdz brīdim, kad būs iegūti dati par 164 slimniekiem.
Kā ziņo aģentūra “Reuters”, lai vakcīna atbilstu ASV pārtikas un medikamentu administrācijas standartiem, tai jāuzrāda vismaz 50% efektivitāte.
Vadoties pēc piegāžu aplēsēm, kompānijas paziņoja, ka prognozē piegādāt 50 miljonus devu šogad un līdz 1,3 miljardiem devu nākamgad.
Nopietnas loģistikas problēmas gan var radīt apstāklis, ka “Pfizer” un “BioNTech” vakcīna jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā – zem mīnus 80 grādiem pēc Celsija.
Latvijas speciālisti no prieka vēl gaisā nelec
Infektologs Uga Dumpis šo pasaules sajūsmu mazliet apslāpē. Viņš uzsver, ka šajā cīņā par Covid-19 vakcīnas izstrādi uzņēmumus varēs apsveikt tikai tad, kad būs veikti visi nepieciešamie pētījumi.
Tomēr Dumpis atzīst, ka šāds paziņojums par vakcīnas efektivitāti ir ļoti iepriecinošs.
Kad vakcīnu varētu saņemt?
Lai nu kā, vakcīnas izstrādāšana mazāk nekā gada laikā pēc tam, kad parādījies jauns vīruss, ir kaut kas iepriekš nebijis. Tieši tāpēc izdevuma “Business Insider” žurnālisti izveidojuši sarakstu, kādi varētu būt nākamie soļi vakcīnas ceļā pie cilvēkiem.
- “Pfizer” vēlas iegūt vairāk informācijas par vakcīnas drošību, pirms to virzīs tālāk. Kompānijas pārstāvji saka, ka šī informācija būs pieejama ap 16. novembri.
- ASV Pārtikas un zāļu pārvaldei pēc tam ir jāsniedz ārkārtas apstiprinājums. Nav īsti skaidrs, cik ilgu laiku tas varētu aizņemt, tomēr pārvalde saka, ka vēlas to izdarīt pēc iespējas ātrāk. Sākumā vakcīna, visticamāk, būs pieejama tikai riska grupām – vecākiem cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem.
- “Pfizer” saka, ka dažas devas būs pieejamas jau šogad – tiesa, tikai 50 miljoni.
- Katra vakcīna sastāv no divām devām, tāpēc 50 miljoni devu būs tikai priekš 25 miljoniem cilvēku.
- Pēc pirmās devas saņemšanas pacientiem būs jāgaida trīs nedēļas, un tikai tad drīkstēs saņemt otro devu.
- 2021. gadā būs pieejami aptuveni 1,3 miljardi devu. Šajā mirklī vakcīnu varētu sākt saņemt arī cilvēki, kas nav riska grupā.
- Vakcīna jāuzglabā ārkārtīgi zemā temperatūrā – mīnus 80 grādos pēc Celsija. Tas varētu palēnināt vakcīnas izplatību pasaulē.
- Ceļā var stāties arī citas problēmas, piemēram, vakcīnas glabāšanai nepieciešamo stikla flakonu trūkums.
Vairākas valstis jau pasūtījušas miljoniem vakcīnas devu, cerot glābt savus ļaudis. Šo valstu skaitā ir ASV, Lielbritānija, Kanāda, Japāna un vairākas Eiropas Savienības valstis.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: Tvnet
Satrakojušies pār mēru. Mierīgi tikai. Tas vēl ir tikai gaismas stariņš, bet ne solārijs. Jāmācās gaidīt, nevis izmest tirgū, kas nav derīgs. Te ir kompāniju atvalsts iestāžu atbildība, – nav taču bio-eko produkti un brīnimzāles par kurām atbildīgs ir tikai pamuļķa pircējs
Ārkārtējā stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums. Latvijā pašlaik ir ārkārtas stāvoklis kovid-19 sērgas dēļ. Diemžēl kovid-19 sērga turpinās. Koronavīruss negrib padoties. Par spīti grūtībām mūsu dzīvēs, nezaudēsim cerību un sirds gaismu sevī. Būsim atbildīgi par sevi un saviem tuvajiem. Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apzinīgi lietosim sejas maskas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei – mūsu radītājai. Dabas Māte mūs ir radījusi tādus kādi mēs esam. Būsim pateicīgi Dabas Mātei par dzīvību, kuru Dabas Māte ir sniegusi katram no mums. Lūgsim… lasīt vēl »
Aizmirsi pateikt,Āmen
“Situācija kļūst ārkārtēja,
Darbošanās tūlītēja,
Spēki kopā jāapvieno,
Kovids ātrāk jānolinčo.
Noteikumiem jābūt stingriem,
Izpildīt tos jākļūst vingriem,
Mediķi mums ceļu rādīs,
Kovidu no troņa gāzīs.
Piketiem nav šoreiz vietas,
Katram jāķeras pie lietas,
Pesimistiem jāmūk malā,
Ar pandēmiju jātiek galā.
Nav jākautrējas aizrādīt,
Uz nepilnībām norādīt,
Vienoti, ja būsim kopā,
Neiedzīs mūs vīruss kapā.
Neceļosim kādu laiku,
Tepat nolaidīsim tvaiku,
Kamēr Kovids valstī kliedz,
Kaut kas arī jāaizliedz.”
Ar ironiju par nopietno, Tavs Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
[Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Koronavīruss #Kovid-19 #Covid-19 #Kroņvīruss #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #nabadzība #GMI #bezdarbs #simtlatnieki
Tā vietā, lai mudinātu iedzīvotājus stiprināt veselību, paaugstināt imunitāti, mūs pavisam drīz piespiedīs iedurt reālu indi. Ja jau šeit tik ļoti patīk atsaukties uz britu avotiem, tad kāpēc neminat pētījumu, kas apliecina, ka imunitāte pret Ķīnas sērgu ilgst ne vairāk par 2 mēnešiem. Ko nu? Durstīsiet sabiedrību vairākas reizes gadā?