Ģimenes pārceļas uz Kolorado, lai smagi slimi bērni gūtu marihuānas terapiju

Aizvien vairāk ģimeņu visā ASV pako koferus un pārceļas uz dzīvi Kolorado pavalstī, vēloties sniegt medicīniskās marihuānas terapijas iespējas saviem bērniem, kuri sirgst ar smagām slimībām.

Cincinnati.com stāsta par Bentonu ģimeni no Liberty Township Ohaio pavalstī ASV, kura gatavojas pamest savas mājas, lai meklētu palīdzību savai divus gadus vecajai meitiņai Edisonei, kura piedzīvo vairākus simtus epilepsijas lēkmju dienā.

edisone1

Pirmā epilepsijas lēkme Edisonei Bentonai bija jau 8 mēnešu vecumā, bet 14 mēnešos meitenītei noteica diagnozi miokloniskā epilepsija. Tā ir potenciāli nāvējoša slimība, ja epileptiskās lēkmes kļūst nekontrolējamas. Bet lietojot zāles Depakote, kas viņai tagad ir izrakstītas, bērns riskē sabojāt aknas.

Decembrī Edisones tēvs Ādams Bentons oficiāli kļuva par Kolorado iedzīvotāju. Kā zināms, tā ir viena no 20 ASV pavalstīm, kur ir legalizēta medicīniskā marihuāna.

edisone2

Edisone pašreiz ir uzņemta rindā, lai saņemtu par Charlotte’s Web dēvēto marihuānu. Šī nosaukuma pamatā ir 7 gadus vecas pacientes vārds, kas saņēma marihuānu eļļas formā, un viņai epileptisko lēkmju biežums krasi samazinājās.

Bentoni plāno pārcelties uz dzīvi Kolorado oktobrī, kad būs pienākusi Edisones rinda uz palīdzības saņemšanu.

edisone3

“Skumji, ka mūsu pavalsts valdība nesaprot medicīniskās marihuānas nozīmi,” pauž Hītere Bentona. “Es nebaidos dot Edisonei medicīnisko marihuānu, bet mani šausmina tās zāles, kuras viņai šobrīd tiek izrakstītas un nedod rezultātus, turklāt tām visām ir briesmīgas blaknes.”

Federālās valdības sarakstā marihuāna ir iekļauta kā 1. grupas narkotika līdzās tādām bīstamām vielām kā heroīns, LSD un metamfetamīns.

„Šāda klasifikācija stipri ierobežo zinātnieku, medicīnas speciālistu un farmācijas kompāniju darbu, padarot dziļākus pētījumus un klīniskos izmēģinājumus gandrīz neiespējamus,” teic Dr. Eimija Brūka-Keijala, Amerikas Epilepsijas biedrības viceprezidente, kura atbalsta medicīniskās marihuānas pētījumus.

edisone4

“Epilepsijas jomā ir ļoti nepieciešamas jaunas terapijas metodes, bet izaicinājums (ar medicīnisko marihuānu) ir tas, ka mums nav zinātniski pamatotu pierādījumu,” saka Brūka Keijala, neiroloģe no Kolorado.

Sinsinati Medicīnas koledžas Iekšķīgo slimību nodaļas korespondētājlocekle Dr. Jūdita Feinberga paskaidro, ka marihuānas legalizēšana pavalstīs, kur tā ir aizliegta, varētu arī neveicināt jaunu, revolucionāru, uz marihuānas pamata veidotu zāļu pētījumus. Lai Pārtikas un veselības administrācija tiem piekristu, ir nepieciešama farmaceitisko uzņēmumu interese un apņēmība ieguldīt ievērojamus līdzekļus tādu zāļu pētījumos, kuras tām nesīs peļņu.

“Pat tagad, kad atsevišķās pavalstīs marihuāna ir legāla, neizskatās, ka būtu kāds zāļu ražotājs, kurš saskata marihuānā vērtību,” viņa saka. “Visdrīzāk, intereses trūkums ir izskaidrojams ar nepietiekamo rentabilitāti.”

Tikmēr tādas ģimenes kā Bentoni būs spiestas atstāt savas mājas un zaudēt radiniekus un draugus, lai dotos viņu bērniem nepieciešamās terapijas meklējumos.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar