Džemmas Skulmes dēls atklāj, ka pēc mātes nāves dzimta kļuvusi mazturīga

Juris Dimiters

Gleznotāja Džemma Skulme mūžībā devās pērn novembrī. Viņas dēls mākslinieks Juris Dimiters, kas ar ģimeni dzimtas mājā saimnieko kopā ar māsas Martas Skulmes ģimeni, godīgi atzinis, ka mantiniekiem Mežaparka īpašuma uzturēšana nav pa kabatai – ar mātes pieklājīgo pensiju, kas bija ap 2150 eiro mēnesī, bija iespējams samaksāt gan par komunālajiem pakalpojumiem, gan gāzei un elektroenerģiju, gan pa daļām nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli, kas patlaban pārsniedz divarpus tūkstošus eiro gadā jeb apaļus 666 eiro katrā ceturksnī, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

„Nu mums ar māsu nav cita varianta, kā māju pārdot un gādāt citu vietu dzīvošanai, ko kā mazturīgie varētu atļauties,” reālistiski uz situāciju raugās mākslinieces dēls Juris Dimiters,

kurš rēķina, ka kopš mammas nāves dzimtas ikmēneša ienākumi samazinājušies 16 reižu. „Jo mana pensija ir 130 eiro, arī māsas Martas invaliditātes grupas pensija ir niecīga,” viņš paskaidro. Dimiters uzsver: viņam sāp sirds, ķeroties pie dzimtas relikviju – mammas gleznu – izpārdošanas, „vergojot” namīpašumam.

Jau februārī Dimitrs pauda – augstās cenas dēļ, iespējams, māja netiks pārdota ne šogad, ne pat tuvākajā piecgadē. „Jo mēs aizvien visi ceram, ka tomēr ar kādu mākslas cienītāju atbalstu šajā ēkā varētu tapt muzejs. Kolīdz šādas iniciatīvas parādīsies, mēs darīsim visu, lai tās atbalstītu. Bet tad mums vajag, kur dzīvot, – manai, manas māsas un māsasdēla ģimenei,” neslēpj Dimiters.

Taču nu šķiet, ka Džemmas Skulmes mantinieki sapratuši, ka cena jālaiž krietni zemāka nekā sākotnēji prasītie 1,3 miljoni. Tā nu tagad īpašumu iespējams iegādāties par 550 tūkstošiem.

“Pirmā summa – 1,3 miljoni – tika minēta tāpēc, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību, bet 550 tūkstoši eiro šobrīd ir reālā tirgus cena,” žurnālam “Privātā Dzīve” sacījis Dimiters un piebilda, ka pamazām jau ļaudis nākot un interesējoties. Tomēr viņš joprojām cerot, ka interese par šo īpašumu parādīšoties valstij un varbūt tur arī galu galā būs Skulmju dzimtas muzejs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

To muzeju ir jāveido pašam Dimiteram. Jāizcīna valsts vai privātā muzeja statuss un tad var sākt sabiedrisko līdzekļu piesaisti. Domāju lielu interesi izrādīs postpadomju valstis, kur tomēr tas reālās kultūras līmenis ir krietni augstāks un bagāti cilvēki dāsnāki atbalstītāji. Skulmju dzimta ir ar ietekmīgu un mākslas kultūras radošo vēsturi. Jāsāk soli pa solim uzreiz necerot uz lielu peļņu. Juri, nenolaid rokas, tev ir ass prāts, asa uztvere, bet tam ir jāpievieno diplomātija un menedžments.

Māksliniece
Māksliniece

Lūdzu, iepazīstieties ar NĪN piemērotajām atlaidēm Rīgā. Personām ar invaliditāti, kā arī vienai personai, kura dzīvo kopā ar personu, kurai ir invaliditāte, NĪN atlaide ir 70%.
Protams, ka Skulmju dzimtas mājā jābūt muzejam – tas nemaz citādi nevar būt! Tikai pašiem cienījamajiem un talantīgajiem radiniekiem jau tagad šis muzejs, piesaistot valsts u.c. līdzekļus, būtu jāsāk veidot, ka arī, kaut nepabeigtā formā, jāatver interesentiem apskatei, tādējādi piesaistot īpašumam kaut nelielus līdzekļus. Tur varētu notikt kādas ar mākslu saistītas izglītojošas nodarbības, aktivitātes, kas arī piesaistītu līdzekļus. Visbeidzot, varbūt ir kāda atsevišķa, kaut neliela īpašuma daļa, kuru iespējams iznomāt?
Ar īpašumu IR jānodarbojas…

Māksliniece
Māksliniece

Ivet
Ivet

Bet vai tad tā nav? Ka valsts izģērbj Latvju tautu, atņem tai beidzamo kreklu- šajā gadījumā māju. To neatļāvās darīt pat krievija. Nu nav normāli atteikties no mājas, dēļ neadekvātiem kosmiskiem maksājumiem. Varbūt jāsāk steidzamā kārtā uzlikt adekvātus, ne mistiski izzīstus no pirksta maksas. Redzies, kungi dzīvo zaļi, tik zaļi, ka nerūp pat mākslas darboņu, kultūras nesēju dzimta. Goda VĀRDS. Lepoties ar šo zemi ir paliek aizvien sarežģītāk.

Xb6
Xb6

Par pagātnes nopelniem drīkstēt nemaksāt tikpat cik citi – tas būtu negodīgi. Cik paaudzēs tad drīkstētu nemaksāt?…
Māja liela, var likt lietā

Valdis Freimantāls
Valdis Freimantāls

Juri, iestājies Helsinki 86! Pretlatviskie valsts pārvaldes mērgļi pelnījuši rūtotās debesis! Cilvēktiesības tiek pārkāptas Latvijā! Mēs esam ES. Un ES likumi mums ir saistoši. Jāpaceļ jautājums par varas bandas sodīšanu un pilsonības atņemšanu vainīgajiem . … Paldies par rakstu!

Valdis Freimantāls
Valdis Freimantāls

Lasiet Helsinki 86 ziņojumu pasaulei! ….https://tautastribunals.eu/?p=33716

Uldis
Uldis

Juri,ko Jūs ,kā memmes dēliņš, visu mūžu devāt savai valstij lai varētu saņemt lielāku Valsts pensiju…?

Jānis
Jānis

Devuši mākslu.

Jupis
Jupis

Māksla tiek pirkta un pārdota un ar to var nopelnīt kā ar jebkuru citu darbu.