Arī Eiropas Savienība, sekojot ASV piemēram, varētu aizliegt sociālo tīklu TikTok, jo šī platforma ir “bīstama”, sacīja Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena.
“Mēs labi apzināmies “TikTok” bīstamību,” vēlēšanu debatēs sacīja fon der Leiena. Viņa atgādināja, ka Eiropas Komisija bija “pirmā organizācija pasaulē, kas aizliedza TikTok tālruņos, kas tiek lietoti darbam”. Tas notika pagājušā gada februārī.
24. aprīlī ASV prezidents Džo Baidens parakstīja likumprojektu, kas aizliedz TikTok valstī, ja vien platformas īpašnieks, Ķīnas tehnoloģiju uzņēmums ByteDance, nākamo 270 dienu laikā nepārdos savu biznesu ASV.
Savukārt amatpersonas Ķīnā ir solījušas novērst TikTok piespiedu pārdošanu Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņi “ByteDance” skaidroja, ka sociālā tīkla aizliegums Amerikas Savienotajās Valstīs ir labāks par pārdošanu Ķīnai, avoti pastāstīja izdevumam The Wall Street Journal.
Pēc tam, kad Baidens parakstīja likumu, TikTok apsūdzēja ASV varas iestādes par 170 miljonu amerikāņu, kuri ir sociālā tīkla lietotāji, tiesību uz vārda brīvību mīdīšanu. ASV iestāžu apgalvojumi pret sociālo tīklu ir saistīti ar faktu, ka datu vākšana par TikTok lietotājiem Amerikas Savienotajās Valstīs rada draudus nacionālajai drošībai. Taču uzņēmums ir apsolījis, ka nenodos tos Ķīnas valdībai, pat ja Pekina to pieprasīs.
Pašlaik ES ir sāktas divas procedūras pret TikTok, kas ir saistītas ar atbilstību Digitālo pakalpojumu tiesību aktam (DSA). Platformas auditorija ES sasniedz 45 miljonus aktīvo lietotāju. Saistībā ar to TikTok ir klasificēts kā “ļoti liela tiešsaistes platforma”. Saskaņā ar tiesību aktiem šādām platformām pirms jebkādas jaunas funkcionalitātes ieviešanas ir jāiesniedz riska novērtējuma ziņojums.
Tomēr TikTok to nedarīja pirms TikTok Lite programmas palaišanas Spānijā un Francijā. Tas palīdz lietotājiem, kas vecāki par 18 gadiem, nopelnīt punktus par noteiktu TikTok “uzdevumu” izpildi, piemēram, video skatīšanos vai satura veidotāja kontu abonēšanu. Punktus var izmantot Amazon kuponiem, PayPal dāvanu kartēm vai TikTok monētām, kuras var iztērēt padomiem veidotājiem.
Vēl viena tiesas prāva pret TikTok tika uzsākta februārī. Eiropas Komisija pārbauda, vai platforma nav pārkāpusi DPA jomās, kas saistītas ar nepilngadīgo tiesību aizsardzību, reklāmas pārredzamību, pētnieku piekļuvi datiem utt.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!