Reibinošus dzērienus ir iecienījuši ne vien cilvēki, bet arī daži floras un faunas pārstāvji. Piedāvājam iepazīties ar desmit dzīvniekiem un augiem, kuri arī mēdz sirgt ar alkoholismu.
Cilvēkiem zināmākais ir suņu alkoholisms. Ir kāds stāsts par suni, kas tik ļoti kļuvis atkarīgs no alkohola, ka regulāri apmeklējis tuvējo bāru un pieprasījis, lai viņam bļodiņā ielej ko stiprāku. Tiesa, suns kļuvis par nekam nederīgu mednieku: kustību koordinācija, veiklība un ožas spējas dzīvniekam bijušas traucētas.
10. vietu, lai cik dīvaini tas izklausītos, ir ieņēmis pingvīns. Šim neparastajam putnam patika apmeklēt alus bāru kopā ar kādu zooloģiskā dārza darbinieku. Vēlāk to nācās ārstēt no alkoholisma.
9. vietu dala mājlopi: cūka, govis, pīles un citi. Viņiem visiem tīk pamieloties ar vīna ražošanas atkritumiem.
8. vietā ir ierindojušies putni: sarkanrīklītes, Indijas pūces, un strazdi periodiski dodas baudīt pārgatavojušās ogas un augļus. Pēc dzīrēm viņi turpat, sēžot zaros, aizmieg.
Dzērāju saraksta 7. vietā ir pērtiķi. Arī viņi ir iecienījuši pārgatavojušos augļus. Atšķirībā no putniem primāti uz kādu laiku kļūst nevaldāmi, klaigā un lēkā pa kokiem.
6. vietu ir izcīnījušas žirafes. Dažu koku lapās ir nedaudz alkohola. Parasti dzīvnieki tādas lapas neēd, bet periodiski burtiski metas tām virsū un piedzeras tā, ka ļogās kājas.
5. vietā ir ziloņi! Afrikāņi apgalvo, ka pat ļaunākajam ienaidniekam nenovēlētu tikties ar iedzērušu ziloni. Ziloņi paši gatavo reibinošos dzērienus: savāc kādā bedrē dažādus augļus un pārklāj tos ar lapām, Tiklīdz maisījums sāk rūgt, tas ir gatavs lietošanai. Iereibis zilonis klīst pa mežu no viena koka pie kokam un taurē.
4. pozīcijā ir taureņi, mušas un prusaki. Kukaiņi dod priekšroku stiprajiem dzērieniem. Ja vakarā atstāsiet uz galda trauciņu ar portvīnu, varat kļūt par taureņu dzīru liecinieku.
Bronza pienākas gliemežiem. Ja savāc vienkopus gliemežus un turpat izlaista alu, tie nerāpo prom, kamēr izdzer visu cienastu. Gliemeži nezina mēru alkohola lietošanā un var tā noreibt, ka aizrijas ar alus atlikumiem.
2. vieta. Arī bitēm nav nekas pretī baudīt kaut ko stiprāku par nektāru, turklāt lielos daudzumos. Iedzērušas bites pārtrauc vākt ziedputekšņus, bet meklē reibinošu nektāru. Ja bitei piedāvātu izvēlēties cukura sīrupu vai 80 % spirtu, tā bez mazākajām šaubām izvēlētos spirtu.
Grūti noticēt, bet „alkoholisma” rekords pieder augam! Tā ir visparastākā efeja. Tā pati, kura vijās pa Oksfordas universitātes sienu, ieauga ēkas pagrabā un izdzēra līdz dibenam veselu mucu vīna! Daudzi cilvēki apgalvo, ka alkohols spējot atdzīvināt novītušas puķes.
Savulaik pret dzīvnieku alkoholismu tika izvērsta nopietna cīņa. Piemēram, ar pavēli kategoriski aizliedza medībās izmantojamo ērgļu klātbūtnē lietot spirtotus dzērienus, lai putni nesāktu atdarināt kaitīgo paradumu.