7 lietas, ko dzīves uzlabošanai varam mācīties no Shaolin mūkiem

Iespējams, daudziem Shaolin klostera mūku dzīvesveids šķiet ekstrēms. Tomēr viņus var uztvert arī kā olimpiskos čempionus, kas katru dienu smagi strādā, lai saglabātu veselību augstākajā līmenī, kur galamērķī tiek sasniegta pilnīga apgaismība.

Mēs neaicinām jūs krasi mainīt dzīvesveidu un kļūt par askētiem – visam ir jābūt ar mēru. Tomēr ir lietas, kuras mainot dzīve uzlabojas ilgtermiņā.

 

1. Padariet savu veselību par prioritāti

Kāds students sūdzējās par spēcīgām muguras sāpēm, viņam bija pat grūti nostāvēt. Puisis atzinās, ka sāpju dēļ nespējot ne strādāt, ne koncentrēties kam citam. Kad viņa mugura bija izmasēta, problēma gandrīz pilnībā pagaisa. Uz jautājumu, kas ir šo sāpju cēlonis, viņš atbildēja, ka jau vairākus mēnešus neesot bijis laika, lai nodarbotos ar sportu. Atcerieties, ka jūsu veselība ir ļoti svarīga. Bez labas veselības jūs nevarat ne strādāt, ne rūpēties par ģimeni. Padariet to par prioritāti. Shaolin mūki nekad neizlaiž treniņus.

 

Shaolin Wu-Shu Warriors lift a colleague using spears during a photocall at the Chinese State Circus at Alexandra Palace in London

2. Gribasspēks

Pirms uzsākt nodarbības, katrs Shaolin mūks nodod zvērestu savai kopienai. Būt veselam nozīmē mainīt dzīves stilu, un dzīves uzskati kļūst daudz holistiskāki. Domājiet par to, ko vēlaties sasniegt, cik daudz laika varat tam veltīt. Lai stiprinātu savu apņēmību, nododiet zvērestu sev pašam.

 

monks-01

3. Meditācija

Kad Shaolin mūks ēd, viņš nodarbojas ar ēšanas meditāciju. Kad pastaigājas, ar pastaigas meditāciju. Koncentrēšanās ļauj sasniegt nesatricināmu mieru. Tāpēc nākamreiz, kad esat lielveikalā, veiciet iepirkšanās meditāciju.

 

monks-02

4. Ievērojiet mērenību, ēdot un dzerot

Jo vairāk jūs veiksit fiziskus vingrinājumus, jo vairāk jūsu ķermenis pats sāks atgrūst neveselīgo pārtiku un pieprasīs ēst “pareizi”. Shaolin mūki ēdienu uzskata par sava veida medicīnu. Viņi ēd un dzer tikai to, kas organismam tik tiešām ir nepieciešams.

 

monks-04

5. Kvantitāte pār kvalitāti

Kad Shaolin mūks ir iegrimis nodarbībā, viņš to dara no visas sirds – sākumā prāts, tad ķermenis. Labāk, lai nodarbības ilgums ir desmit minūtes nekā viena stunda bez pilnīgas koncentrēšanās.

 

Warrior Monks Of Shaolin Temple

6. Problēmas veicina mūsu sliktie ieradumi, nevis apkārtējā vide

Ik reizi, kad rodas sliktas emocijas, Shaolin mūks tās uztver kā dāvanu, kas palīdz viņa izaugsmei. Mēs pieķeramies savām problēmām, dzenājam tās pa savu prātu no viena stūra uz otru kā lodīti. Patiesībā mēs tādā veidā tikai saasinām tās.

 

monks-06

7. Miers sirdī

Shaolin mūka ceļš uz mieru ir nodarbības un meditācija. Lai arī kāds būtu jūsu ceļš, pārliecinieties, ka ikdienas steigā dodat sev laiku atjaunoties. Saplūstiet ar to mieru, kas vienmēr mājo jūsu dvēselē.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Melita
Melita

Vislabāk man patika 5. punkta doma — labāk kādas darbības ilgums ir kaut vai 10 minūtes mērķtiecīga, motivēta darba, nekā stundām ilga čammāšanās. Ciest nevaru tādus cilvēkus, kuri visu dienu ir nobakstījušies, nomuļļājušies, bet nekā nav padarījuši.

Arkadija
Arkadija

Vienīgi viņiem laikam nav ikdienā jādomā, kā samaksāt par elektrību, gāzi, bērnam par pulciņu utt. Nonāktu viņi manā situācijā, gribētu redzēt kā saglabā mieru :)