6 ieroči cīņā ar uzmācīgo tieksmi pēc saldumiem

diēta

Centies dzīvot veselīgi, taču labie nodomi iestūrē grāvī, jo atkal jau “norāvies” un skatoties seriālu iztukšoji “Rafaello” kārbiņu? Vēlme pēc “kaut kā salda” reizēm ir tik uzmācīga, ka nespējam tai pretoties. Kā tikt ar to galā?

Lūk, seši ieteikumi.

Seši efektīvākie veidi, kā cīnīties ar tieksmi pēc saldumiem: 

1.Lietojiet uzturā pietiekami daudz olbaltumvielu. Ideālā salikumā olbaltumvielām ir jābūt katrā ēdienreizē, arī brokastīs. Ja trenējaties trīsreiz nedēļā, kā minimums, vajadzētu uzņemt 1,2 g olbaltumvielu uz 1 kg ķermeņa masas. 

2. Lietojiet uzturā produktus, kas satur labos taukus. Tie sniedz ilgstošu sāta sajūtu. Rieksti, avokado, olīveļļa – tiem jābūt ēdienkartē.

3. Hroms – veselībai un dzīvībai svarīgs mikroelements. Līdzīgi insulīnam tas palīdz uzsūkt cukuru, uzlabojot glikozes vielmaiņu un uztur normā cukura līmeni asinīs. Hromu satur tādi produkti kā olas, zivis, brokoļi, rieksti, āboli, lēcas. Hroms nopērkams arī aptiekā kā uztura bagātinātājs.

4. Lietojiet garšvielas –kanēli, muskatriekstu, kardamonu – tie palīdz regulēt cukura līmeni asinīs.

5. Centieties nestresot! Stresa stāvoklī organisms pastiprināti izmanto triptofānu, tādējādi tā dienas devai būtu jābūt dubultā. Tādēļ uzturā jācenšas lietot vairāk olbaltumvielu un jālieto ar triptofānu bagāti pārtikas produkti, īpaši, sēnes, auzas, banāni, žāvētas dateles, sezama sēklas, ciedru rieksti, piens, jogurts, biezpiens.

6. Ar stresu, tātad arī ar tieksmi apēst kaut ko saldu, cīnīties palīdz arī cinks un magnijs. Magnijam piemīt nomierinošas īpašības. To satur griķi, kakao, avokado. Bet savukārt cinku satur ķirbji, jūras veltes un pākšaugi.

Sagatavots pēc vairākiem avotiem

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar