Farmaceits, bioloģijas zinātņu doktors Dailonis Pakalns, no rīta pieceļoties vispirms uzvāra zāļu tēju un dienas laikā vēl kādas divas reizes.
Stāstā portālam “Veselam” viedais vīrs iesaka – regulāri dzerot zāļu tējas, iespējams nostiprināt imunitāti un mazāk slimot. Savukārt depresīviem cilvēkiem, kādu laiku lietojot asinszāles tēju, uzlabosies garastāvoklis.
Kompleksajiem maisījumiem, salīdzinot ar monotējām, ir priekšrocības. Taču tajos nevajadzētu kombinēt vairāk par pieciem sešiem augiem. Piemēram, saaukstēšanās slimību profilaksei labi noder komplekss no rožu augļiem, pīlādžu un upeņu ogām, kas satur daudz vitamīnu un minerālvielu. Izmantojot tikai pīlādžogas, tēja būs mazliet savelkoša un ne tik patīkama.
Kādām drogām vajadzētu būt ikvienā mājā?
1. Asinszāles laksti – uzlabo mentālo un fizisko labsajūtu, nodrošina labu garastāvokli un miegu, piemīt pretsāpju, pretiekaisuma un pretmikrobu iedarbība.
2. Kliņģerītes ziedi – ādas un gļotādas slimību ārstēšanai iekšķīgi un ārīgi, apdegumu un izgulējumu kopšanai un dziedēšanai, niezošu insektu kodumu apstrādei.
3. Kumelītes ziedi – populārākā droga ārstniecībā un uztura zāļu tējās, uzlabo miegu un gremošanas trakta darbību, stiprina organisma aizsargspējas, visdrošākā tēja zīdaiņiem un bērniem.
4. Liepu ziedi – novērš saaukstēšanos un klepu, noder relaksācijai, mentālās un fiziskās labsajūtas, kā arī miega uzlabošanai, stiprina organisma aizsargspējas.
5. Māteres laksti – izteiktas nomierinošas īpašības, nedaudz pazemina asinsspiedienu, samazina sirdsdarbības frekvenci, kopā ar citām drogām noder bezmiega, stresa un spriedzes gadījumos, pret traucējumiem menopauzes periodā.
6. Melisas lapas – gremošanas sistēmas un mentālai veselībai, miega un garastāvokļa uzlabošanai, sirds stiprināšanai, organisma spēcināšanai.
7. Ozolu miza – dezinficējošās īpašības kavē iekaisuma rašanos, aptur asiņošanu, lieto gan iekšķīgi, gan ārīgi iekaisīgu ādas slimību gadījumos, pret gļotādas iekaisumiem, iekaisumu akūtā fāzē, brūču un nedzīstošu čūlu kopšanai, pret akūtu nespecifisku caureju, kā skalojamo šķīdumu kakla, mutes gļotādas un smaganu iekaisuma, ginekoloģisku infekciozi iekaisīgu saslimšanu gadījumos.
8. Pelašķa laksti – ēstgribas uzlabošanai un gremošanas veicināšanai, tiem ir arī pretiekaisuma, asiņošanu apturoša, gāzes mazinoša, atkrēpošanu veicinoša, antialerģiska un sviedrējoša darbība.
9. Piparmētras lapas – relaksācijai, mentālai un fiziskai labsajūtai, novērš dažāda veida organisma diskomforta gadījumus, atvieglo depresiju, galvassāpes, menstruālās spazmas, nodrošina veselīgu miegu, stiprina imūnsistēmu un gremošanas sistēmas veselību, veicina atkrēpošanu, mazina saaukstēšanās simptomus, nomāc sāpju sajūtu.
10. Rožu augļi – stiprina organisma aizsargspējas, uzlabo elpošanas ceļu un gremošanas trakta, urīnpūšļa un urīnceļu veselību, mazina nogurumu, pazemina holesterīna līmeni, ir bagātīgs vitamīnu un minerālvielu avots.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!