Izdevumā „Miljonārs” līdzās ar citiem būtiskiem Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiskiem sarakstiem publicēts arī vislielākos zaudējumus cietušo Latvijas uzņēmēju saraksts.
Pirmais desmitnieks izskatās šādi:
1. Armands Strods (vieta pirms gada -) – 9 702 140 eiro
Zaudējumu gūšanas rekordists šogad ir iepriekš tik lielus mīnusus savā biznesā nepieredzējis uzņēmējs, kuram pieder 100% holdingkompānijā SIA Ieguldījumu projekti, kas pagājušo gadu noslēdza ar 9,73 miljonu eiro zaudējumiem. Tāpat viņam pieder visas kapitāldaļas SIA Mītnes, kas pērn strādāja ar 24 988 eiro peļņu.
2. Juris Savickis (-) – 5 136 862 eiro
Ilggadīgais Latvijas gāze padomes loceklis un hokeja komandas Dinamo Rīga valdes priekšsēdētājs lielāko zaudētāju topā ir pirmo reizi. Lai gan arī iepriekš AS Dinamo Rīga, kurā viņam pieder 75,61% akciju pakete , cietusi ievērojamus zaudējumus, tomēr to spējušas kompensēt citas viņam piederošas kompānijas. AS Dinamo Rīga zaudējumi 2022.gadā bija 3,09 miljoni eiro. Tāpat ar prāviem mīnusiem darbojies autobusu pārvadātājs AS Nordeka, kuram tie bija 2,71 miljona eiro apmērā. Kopumā viņš ir dalībnieks 12 uzņēmumos, no kuriem septiņas pagājušajā gadā strādājušas ar zaudējumiem.
3. Pēteris Pildegovičs (3.) – 5 025 900 eiro
Sniega krabju Norvēģijā iesaistītās kompānijas, maksātnespējīgās SIA North Star Ltd vienīgais īpašnieks lielākos zaudējumus guvušo sarakstā ir debitants. Šī kompānija aizvadītajā gadā strādājusi ar 3,15 miljonu eiro zaudējumiem. Tāpat prāvi zaudējumi 1,95 miljonu eiro apmērā bija SIA Artic Trawlers Ltd. Viņam pavisam pieder kapitāldaļas sešos uzņēmumos, no kuriem četri strādājuši ar zaudējumiem.
4. Antons Fetisovs (-) – 4 104 455 eiro
Šis uzņēmējs ir lauksaimniecības preču tirgotāja SIA Jupaks lielākais īpašnieks, kuram pieder 95,01% kapitāldaļu un kas pagājušo gadu noslēdza ar 4,55 miljonu eiro zaudējumiem. Viņam pieder kapitāldaļas sešos uzņēmumos, no kuriem puse pērn strādāja ar zaudējumiem.
5. Juris Kravalis (-) – 3 799 686 eiro
Šo celtniecības biznesa pārstāvi bieži bijām redzējuši lielāko pelnītāju rindās, lai gan arī pirms trim gadiem iespaidīgus zaudējumus apmērā guva viņam simtprocentīgi piederošā būvniecības projektu izstrādātāja SIA Tehnocentrs. Šoreiz šīs kompānijas zaudējumi ir 3,82 miljoni eiro. Kopumā viņš ir dalībnieks piecos uzņēmumos, no kuriem tikai viena pagājušajā gadā spējusi gūt peļņu.
6. Reinis Martinsons (-) – 3 511 799 eiro
Finanšu eksperts pērn bija lielāko pelnītāju sarakstā, bet šoreiz tā pati kompānija – simtprocentīgi piederošā SIA Finanšu risku pārvalde, kuras peļņa 2021.gadā bija 5,36 miljoni eiro. Pērn tā piedzīvojusi 3,51 miljona eiro zaudējumus.
7. Evelīna Smoļina (-) – 3 042 950 eiro
Metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanas uzņēmuma SIA Marine Systems vienīgā īpašniece lielāko zaudētāju topā ir pirmo reizi. Šīs kompānijas zaudējumi pagājušajā gadā bija 3,04 miljoni eiro. Citi uzņēmumi viņai nepieder.
8. Valērijs Belokoņs (-) – 2 807 257 eiro
Pirms četriem gadiem šis baņķieris, kurš ir problemātiskās Baltic International Bank lielākais īpašnieks, pie lielākajiem zaudētājiem ir pirmo reizi, bet iepriekš varēja pat lepoties ar megapeļņu. Iekļūšanu sarakstā nodrošinājusi AS BFFH 5,61 miljona eiro zaudējumi, jo viņam šajā kompānijā pieder puse kapitāldaļu (saskaņā ar publiski pieejamo akcionāru sarakstu). Ar 137 91 547 eiro zaudējumiem SIA Rīgas golfa skola, kurā viņam pieder 49,92% kapitāldaļu.
9. Vilorijs Belokoņs (-) – 2 805 321 eiro
Arī otrs brālis ierindojas šajā topā, jo arī viņam pieder 50% AS BFFH, kuras zaudējumi 2022.gadā bija 5,61 miljons eiro. Citi uzņēmumi viņam nepieder.
10. Kristaps Loze (-) -2 494 800 eiro
Zvērināts advokāts pirmo reizi iekļuvis lielākos zaudējumus guvušo vidū. Viņam vienpersoniski piederošā holdingkompānija SIA Kannas 2 piedzīvoja 2,49 miljonu zaudējumus. Tā ir vienīgā viņam piederošā kapitālsabiedrība.
Visu 100 lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksts atrodams Dienas Biznesa jaunajā izdevumā Miljonārs.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Kurš šito valstparodiju ievēlēja?
Aizdomājieties!
Kad sēdat uz “troņa”, tad nebakstiet telefonu, bet DOMĀJIET!