Vai Latvijas tirgotājiem nav laiks izņemt no tirdzniecības kara atbalstītāju produkciju?

IQOS

Kura ir visliekulīgākā Rietumu kompānija Ukrainas kara kontekstā?

Domājams, nekļūdīsimies apgalvojot, ka pirmo vietu pārliecinoši ieņem koncerns “Philip Morris”, un to vajadzētu ņemt vērā katram Latvijas iedzīvotājam, kas patērē tā produkciju – pirmām kārtām jau tabakas karsēšanas ierīces „IQOS”.

Kā informēja BBC, vēl vakar neviens no globālajiem tabakas izstrādājumu ražotājiem “Philip Morris International”, “Japan Tobacco”, “British American Tobacco”  un “Imperial Brands”, neraugoties uz Kremļa organizēto iebrukumu Ukrainā, nebija apturējis savu darbību Krievijā.

Tagad situācija ir nedaudz mainījusies, – tiek ziņots, ka “Imperial Brands”, kuras zināmākā produkcija Latvijā ir cigaretes „Winston”, ir nostāju mainījusi un paziņojusi, ka aptur savu darbību agresorvalstī.

Tikmēr “Japan Tobacco”, kas it kā paziņojusi, ka “pilnībā apņēmusies” ievērot nacionālās un starptautiskās sankcijas, darbību Krievijā tomēr turpina, nodrošinot agresoram milzīgus nodokļu ienākumus, – koncerna nodokļu maksājumi 2020. gadā veidoja 1,4% no Krievijas Federācijas valsts budžeta.

Taču vēl treknāk agresoru turpina barot “Philip Morris International”, kam gūtie ieņēmumi šajā valstī acīmredzot ir svarīgāki par visas pasaules solidaritāti cīņā pret agresoru, – koncerns skaitās Krievijā vadošais ārvalstu uzņēmums pēc ieņēmumiem.

Turklāt tieši „Philip Morris International”, kas Latvijā īpaši labi zināms ar savām „IQOS” zīmola tabakas karsēšanas ierīcēm, pilnīgi noteikti var tikt uzskatīs par visliekulīgāko uzskaitīto cigarešu ražotāju vidū.

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, „Philip Morris International” gan paziņoja par darbības apturēšanu, taču nevis Krievijā, bet gan… agresijas upurī Ukrainā. Savukārt par vēl lielāku liekulību uzskatāma koncerna „dāvana” Ukrainas armijai – 500 000 cigarešu paciņu.

Domājams, nevienam nav šaubu – ja reiz nopietni tika domāts par „Coca Cola” boikotu Latvijā (lai gan tagad „Coca Cola” darbība Krievijā ir apturēta), šādu boikotu simtreiz vairāk būtu pelnījuši „IQOS” un „Marlboro” izplatītāji Latvijā – „Philip Morris International”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tiriba
Tiriba

Kā pirmais noteikti atslēgt visiem gāzi un aizpumpēt atpakļ Putinam uz mājām, un denacionalizēt visus krievu īpašumus Latvijā, slēgt krieviem piedorošās ražotnes, darbiniekus atlaist utt.

Buratino
Buratino

Noteikti ir jākonfiscē krievijss pilsoņu īpašumi Latvijā, jo Krievija tagad ko līdzīgu dara ar ārvalstnieku īpašumiem. Nebūs vairs Jūrmalā visādi riebekļi.

jurels
jurels

Lai tik tirgo. Pat jāpalielina cigarešu un alkohola tirdzniecība tur. Lai tik smēķē un nodzeras. Visiem par labu tas nāks.

Vāvere
Vāvere

Lai tak tie krievi pīpē veseli! Bet cigarešu un pārējo draņķu tirdzieniecību sen vajadzēja aizliegt bez visādām sankcijām.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

He he he. Ja ja cigerešu kompānijas ir galvenie kara atbalstītāji. Ja ja

nepīpētājs
nepīpētājs

Jā, pirmkārt vajag izņemt gāzi! Iespējams, eksperimentālā kārtībā vajadzētu sākt ar autora mājsaimniecību, lai noskaidrotu iespējami nevēlamos efektus.